Reklama

Policja powiększy szeregi. Ogłasza nabór

Opublikowano:
Autor:

Policja powiększy szeregi. Ogłasza nabór - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu ogłosił rozpoczęcie procedur rekrutacyjnych do policji. Policyjne szeregi miałoby zasilić jeszcze w 2016 roku aż 225 nowych funkcjonariuszy. Wolne miejsca są także w Płocku.

Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu ogłosił rozpoczęcie procedur rekrutacyjnych do policji. Policyjne szeregi miałoby zasilić jeszcze w 2016 roku aż 225 nowych funkcjonariuszy. Wolne miejsca są także w Płocku.

Każdy, komu marzy się przywdziać błękitny mundur, ma teraz szansę, aby dostarczyć swoje dokumenty. Pierwsze przyjęcia odbędą się 7 marca. Wówczas zaplanowano największy nabór, bo aż 70 osób. Kolejne terminy to 6 czerwca (51 osób), 12 września (56 osób) oraz 28 listopada (48 osób). W Płocku i w Radomiu nowe osoby zasilą Samodzielne Pododdziały Prewencji Policji, osobne miejsca przewidziano także w Komendach Miejskich Policji w naszym mieście, Radomiu, Siedlcach i w Ostrołęce. Nowi funkcjonariusze pojawią się także w Komendach Powiatowych Policji m.in. w Ciechanowie, Gostyninie, Makowie Mazowieckim, Mławie, Płońsku. Pułtusku, Sierpcu, Sochaczewie, Wyszkowie, Żurominie czy w Żyrardowie.

Aby zaciągnąć się na służbę trzeba spełnić określone wymogi: mieć co najmniej średnie wykształcenie, korzystać w pełni z praw publicznych, jako polski obywatel cieszyć się nieposzlakowaną opinią. Nie można mieć na koncie wyroku sądowego za przestępstwo, ze szczególnym wskazaniem przestępstwa skarbowego. Kandydaci muszą pamiętać jeszcze o jednym, w tej pracy, a już zwłaszcza w formacjach uzbrojonych, wymagana jest sprawność fizyczna i zdoność psychiczna do pelnienia oowiązków, liczy się również przestrzeganie dyscypliny. W ogłoszeniu znajdziemy wzmiankę o konieczności uregulowanego stosunku do służby wojskowej (tylko w przypadku osób podlegających służbie woskowej).

Przy kompletowaniu dokumentów należy pamiętać o podaniu o przyjęcie do służby, wypełnionych częściach A i B kwestionariusza osobowego, kserokopiach dokumentów poświadczających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe, kserokopiach świadectw pracy oraz pisemnej zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. Dokumenty nie będą odsyłane. Kandydaci mogą zostać poproszeni o okazanie dowodu osobistego i – w przypadku osoby objętej ewidencją wojskową – książeczki wojskowej. Wypełnioną ankietę bezpieczeństwa kandydat składa w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Do pobrania wraz z formularzem kwestionariusza osobowego są w komendzie wojewódzkiej (stołecznej) policji, jak również powiatowej lub miejskiej.

Dokumenty składa się osobiście w Komendzie Miejskiej/Powiatowej Policji bądź w Sekcji ds. Dobory Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu (ul. 11-go Listopada 37/59). Wydział znajduje się na parterze i jest czynny od wtorku do czwartku w godzinach 9.00-13.00. Gdyby ktoś chciał zasięgnąć więcej informacji, znajdzie je na stronie internetowej www.kwp.radom.pl lub wystarczy zadzwonić korzystając z któregoś z numerów telefonów: 48 345 31 20, 48 345 20 15, 48 345 22 53, 48 345 20 63, 48 345 31 19, 48 345 29 53, 48 345 20 64.

Fot. KMP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE