Policja poszukuje kandydatów gotowych także na służbę w formacjach uzbrojonych. Wolne miejsca są m.in. w płockiej jednostce.
Limit przyjęć do Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu zwiększono z 222 do 300 osób. Są trzy terminy naboru: do 22 sierpnia (70 osób), do 2 listopada (47 osób) i do 28 grudnia (86 osób).
Miejsca do obsadzenia są w wielu jednostkach, w tym w Samodzielnym Pododdziale Prewencji Policji w Płocku bądź w Radomiu, a także w Komendach Miejskich w Białobrzegach, Ciechanowie, Garwolinie, Gostyninie, Grójcu, Kozienicach, Lipsku, Łosicach, Makowie Mazowieckim, Mławie, Ostrowi Mazowieckiej, Płońsku, Przasnyszu, Przysusze, Pułtusku, Sierpcu, Sochaczewie, Sokołowie Podlaskim, Szydłowcu, Węgrowie, Wyszkowie, Zwoleniu, Żurominie i Żyrardowie.
Są warunki do spełnienia. Kto zatem może pełnić służbę?
- obywatel polski o nieposzlakowanej opinii,
- nieskazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
- korzystający z pełni praw publicznych,
- posiadający co najmniej średnie wykształcenie,
- posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,
- dający rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych.
Ponadto osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej tj. odbytą zasadniczą służbę wojskową lub zostać przeniesione do rezerwy. Lepiej, aby kandydat miał przynajmniej wykształcenie średnie, a więc ukończył liceum ogólnokształcące lub technikum w klasie, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania policji. Mile widziani są również kandydaci z wykształceniem wyższym magisterskim. Preferowani są byli żacy z takich kierunków, jak prawo, ekonomia, administracja, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne.
Wśród wymogów mamy też „preferencje dotyczące kandydatów do służby w policji w zakresie posiadanych umiejętności”. Co się liczy? Tytuł ratownika lub ratownika medycznego, uprawnienia instruktora sportów walki, strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego, nurkowania oraz sportów motorowodnych, uprawnienia ratownika wodnego, uprawnienia w dziedzinie nurkowania wydane przez licencjonowaną organizację nurkową działającą na terenie Polski oraz uprawnienia do prowadzenia łodzi motorowej, prawo jazy kat. „A” lub „C”.
Komplet dokumentów powinien składać się m.in. z podania o przyjęcie do służby, wypełnionej części A i B kwestionariusza osobowego, kserokopii dokumentów potwierdzających wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (oryginały dokumentów do wglądu na każdorazowe żądanie pracownika doboru), kserokopii świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, jeżeli wcześniej kandydat pozostawał w stosunku pracy lub służby (oryginały dokumentów także do wglądu) i pisemnej zgody na przetwarzanie danych osobowych. Informacje o procedurach kwalifikacyjnych osoby zainteresowane znajdą na stronie www.policja.pl.
Dokumenty składa się osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku lub w Sekcji ds. Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu ul. 11 - ego Listopada 37/59 (parter) we wtorek, środę, czwartek, w godz. 9 00 - 13 00 (tel. 48 345 31 20, 48 345 20 15, 48 345 22 53, 48 345 20 63, 48 345 31 19, 48 345 29 53, 48 345 20 64)