Reklama

Policja ostrzega. To nowy sposób działania oszustów

Opublikowano:
Autor:

Policja ostrzega. To nowy sposób działania oszustów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Znamy już wiele sposobów, z których korzystają oszuści, jak chociażby metoda na wnuczka, policjanta, oficera CBŚ lub pracownika gazowni, wodociągów. Nawet wczoraj ten ostatni sposób znów okazał się skuteczny. Policyjny rzecznik Krzysztof Piasek przestrzega, że oszuści nie składają broni. – Ostatnio pojawiły się informacje o metodzie na zmieniające się numery telefonów.

Znamy już wiele sposobów, z których korzystają oszuści, jak chociażby metoda na wnuczka, policjanta, oficera CBŚ lub pracownika gazowni, wodociągów. Nawet wczoraj ten ostatni sposób znów okazał się skuteczny. Policyjny rzecznik Krzysztof Piasek przestrzega, że oszuści nie składają broni. – Ostatnio pojawiły się informacje o metodzie na zmieniające się numery telefonów.

Najczęściej ofiarami oszustów są osoby starsze. – Przestępcy wykorzystują fakt, że seniorzy nie są w stanie ocenić, czy fakty przekazywane przez oszustów są prawdziwe, czy też jest to kłamstwo mające na celu uzyskanie od seniora pieniędzy w sposób przestępczy – mówi rzecznik z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. – Ostatnio pojawiły się, co prawda nieliczne, informacje, że oszuści próbują oszukać seniorów w nowy sposób. Do seniora dzwoni osoba i informuje, że zmieniają się numery telefonów do instytucji publicznych takich jak wodociągi, gazownia, przychodnie lekarskie itp. W związku ze zmianą należy podpisać niezbędne dokumenty, z którymi ma się zgłosić jakaś osoba. Za tę usługę należy zapłacić 55 zł.

[ZT]20876[/ZT]

Na razie jeszcze nie zgłoszono takiego przypadku w Płocku, ale jak podkreśla Krzysztof Piasek, nie oznacza to, że i w naszym mieście ktoś nie będzie próbował w taki sposób oszukać drugiej osoby. O czym warto pamiętać? Piasek wyjaśnia: – Należy pamiętać, że w przypadku zmiany numerów telefonów do jakichkolwiek instytucji publicznych, informację taką –  w formie komunikatu – dzwoniący usłyszy w czasie, gdy zadzwoni do danej instytucji. Wszelkiego rodzaju próby uzyskania pieniędzy przez osoby przedstawiające się jako pracownicy tych instytucji są oszustwem i nie należy tym osobom przekazywać żadnych pieniędzy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE