Reklama

Policja na Podolszycach. Co do likwidacji?

Opublikowano:
Autor:

Policja na Podolszycach. Co do likwidacji? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Płocka policja wyjaśnia, jakie ma plany względem komisariatu na Podolszycach. I uspokaja: niezależnie od wprowadzonych zmian, komisariat będzie działał całodobowo.

Płocka policja wyjaśnia, jakie ma plany względem komisariatu na Podolszycach.  I uspokaja: niezależnie od wprowadzonych zmian, komisariat będzie działał całodobowo.

Całe zamieszanie zaczęło się od ujawnienia przez "Gazetę Wyborczą" planów, które rozważa płocka komenda względem swoich komisariatów, m.in. na Podolszycach i  w Gąbinie. Radni tego osiedla, obawiając się pogorszenia stanu bezpieczeństwa w związku z zamiarem likwidacji stanowisk dyżurnych, zaapelowali o wycofanie się z tych planów, a przede wszystkim skonsultowanie ich z radnymi osiedlowymi. List otwarty radnych do komendanta miejskiego opublikowaliśmy wczoraj, w środę.

Dziś rzecznik płockiej policji poinformował o szczegółach rozważanych zmian w płockiej komendzie i podlegających jej jednostkach terenowych.

Z informacji rzecznika wynika, że faktycznie - myśli się o likwidacji zespołów dyżurnych w komisariatach na Podolszycach i Gąbinie. Powodem nie są cięcia w wydatkach, ale   zmiana specyfiki pracy tych zespołów. 

- Planowane zmiany mają na celu skierowanie do służby w „terenie” jak największej liczby policjantów, tak aby jeszcze szybciej docierać do potrzebujących pomocy i reagować na zagrożenia - wyjaśnia Krzysztof Piasek.

W obu komisariatach pracuje po pięciu dyżurnych. Z analiz wynika, że policjanci na Podolszycach przyjmują zgłoszenia średnio co dwie godziny, a funkcjonariusze w Gąbinie rzadziej - mniej więcej co pięć godzin.

- Wszystkie zgłoszenia na numer alarmowy 997 od dłuższego czasu przyjmowane są przez dyżurnego Komendy Miejskiej Policji Płock i to dyżurny z komendy podejmuje decyzje dotyczące wysłania policjantów będących w jego dyspozycji w terenie, w rejony, gdzie zgłaszane są różnego rodzaju problemy - wyjaśnia rzecznik płockiej policji. - Ponadto w całej Polsce rolę centrów alarmowych już przejęły bądź niedługo przejmą Centra Powiadamiania Ratunkowego. Na terenie województwa mazowieckiego takie Centrum funkcjonuje w Radomiu.

Wszystkie te zmiany to na razie tylko projekty, decyzje jeszcze nie zapadły. Jeśli policja zdecyduje się na te zmiany i zlikwiduje stanowiska dyżurnych, 10 funkcjonariuszy z Gąbina i Podolszyc zostaną skierowani prawdopodobnie do pionów kryminalnego i prewencji.

- Ewentualne wprowadzenie zmian w żaden sposób nie wpłynie na jakość obsługi mieszkańców Płocka i powiatu - zapewnia Krzysztof Piasek. -  Oba Komisariaty, tak jak w tej chwili, nadal będą jednostkami w których służba będzie pełniona całodobowo.

Fot. Portal Płock

Czytaj też:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE