Reklama

Policja interweniowała dwa razy podczas referendum

Opublikowano:
Autor:

Policja interweniowała dwa razy podczas referendum - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W niedzielę mieszkańcy Słupna decydowali w referendum, czy chcą odwołania rady gminy. Nie obyło się bez incydentów.

W niedzielę mieszkańcy Słupna decydowali w referendum, czy chcą odwołania rady gminy. Nie obyło się bez incydentów. 

Funkcjonariusze interweniowali dwukrotnie: w lokalach w Gulczewie i Cekanowie.  

- W czasie objeżdżania wszystkich miejsc, w których odbywało się głosowanie, policjanci ok. 22:50 zauważyli mężczyznę na terenie lokalu w Gulczewie - wyjaśnia Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji. - Funkcjonariusze podjechali do mężczyzny, który tłumaczył, że czeka na ogłoszenie wyników referendum. Następnie zapytali przewodniczącej komisji, czy mężczyzna sprawia jakieś problemy. Usłyszeli, że nie, więc do interwencji nie doszło. 

Do incydentu doszło także lokalu wyborczym w Cekanowie. 

- Przewodnicząca komisji poinformowała policję, że w oknie budynku naprzeciwko lokalu wyborczego w oknie ustawiona jest kamera - tłumaczy rzecznik. - Funkcjonariusze potwierdzili tę wersję. Mężczyzna przyznał się do wystawienia kamery, ale tłumaczył, że jest uszkodzona i nic się nie nagrywa.

Kamera została zarekwirowana. Policjanci badają, czy rzeczywiście nie rejestrowała obrazu. - Sprawa jest badana z artykułu 267 paragrafu 3 kodeksu karnego, czyli uzyskania informacji bez uprawnień przy użyciu rejestratora wideo - kończy Piasek. 

[ZT]15460[/ZT]

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE