Reklama

Policja apeluje: Nie bądźmy obojętni, aby nikt nie umarł

Opublikowano:
Autor:

Policja apeluje: Nie bądźmy obojętni, aby nikt nie umarł - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W okresie jesienno-zimowym najwięcej osób narażonych jest na utratę zdrowia, a nawet życia z powodu wychłodzenia. Co możemy zrobić, aby tak się nie stało?

W okresie jesienno-zimowym najwięcej osób narażonych jest na utratę zdrowia, a nawet życia z powodu wychłodzenia. Co możemy zrobić, aby tak się nie stało?

- Nie bądźmy obojętni na cudzą krzywdę, bo każdy z nas może pomóc – zwraca uwagę policyjny rzecznik, Krzysztof Piasek.

Jest coraz zimniej, dlatego tak ważne są zgłoszenia dotyczące osób bezdomnych. - Każdego roku na terenie kraju odnotowuje się przypadki zgonów osób, a szczególnie tych bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest ujemna temperatura powietrza, a w konsekwencji nadmierne wychłodzenie organizmu – mówi rzecznik. - Płoccy policjanci każdego roku w okresie jesienno-zimowym podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu wychłodzenia. Kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, m. in. klatki schodowe, piwnice budynków mieszkalnych, opuszczone budynki, a także ogródki działkowe. Funkcjonariusze współpracują także z instytucjami powołanymi do niesienia pomocy osobom bezdomnym i samotnym. Często bowiem nawet te osoby, które mają dach nad głową, ale mieszkają samotnie, również umierają z powodu wychłodzenia organizmu, ponieważ nie mają siły, aby zorganizować sobie opał na zimę lub samodzielnie nie są w stanie rozpalić ognia w piecu.

[ZT]16940[/ZT]

Funkcjonariusze proszą mieszkańców, aby zwracali uwagę na obecność osób bezdomnych i potrzebujących pomocy np. leżących w parkach czy na działkach, by to zgłaszać na Komendę Miejską Policji i do odpowiednich instytucji. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 997 lub 112. - Często mylne jest przekonanie, że jedynym powodem takiego zachowania jest ich stan trzeźwości. Widząc osobę narażoną na wychłodzenie pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni.

Na terenie Płocka pomoc osobom potrzebującym świadczą:

1)  Katolickie Stowarzyszenie Brata Alberta w Płocku (wydawanie posiłków w godz. 7.00 – 9.00 przy ul. Kościuszki 5 tel. 24 364 98 20; 24 364 98 84)

2)  Polski Czerwony Krzyż w Płocku:

-  bezpłatna ciepła odzież w godz. 8.00 – 15.00 przy ul. Misjonarskiej 22 tel. 24 364 76 11

-   wsparcie psychologiczne, w każdy wtorek w godz. 15.00 – 17.00 w Ośrodku wsparcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych „PROMYCZEK” ul. Borowicka 3d, tel. 24 264 83 09

3)  Caritas Diecezji Płockiej ul. Sienkiewicza 34 tel. 24 276 82 40

4)  Ogrzewalnia dla osób bezdomnych ul. Otolińska 23 (czynna od połowy listopada 2017 roku w godzinach 20.00 – 8.00) przyjmowane są również osoby po spożyciu alkoholu, kobiety jak i mężczyźni, głównie z terenu Płocka.

Na terenie powiatu płockiego pomocy udzielają Miejskie i Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej działające przy Urzędach miast i gmin.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE