Reklama

Połączą Płock z Wyszogrodem drogą dla rowerów

Opublikowano:
Autor:

Połączą Płock z Wyszogrodem drogą dla rowerów - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowe szlaki dla rowerzystów połączą Płock z Wyszogrodem po obu stronach Wisły. Dzięki temu wycieczka stanie się bardziej malownicza. Będzie przebiegała tuż obok starych dworków, śladów po osadnictwie olenderskim i przy pomnikach przyrody.

Nowe szlaki dla rowerzystów połączą Płock z Wyszogrodem po obu stronach Wisły. Dzięki temu wycieczka stanie się bardziej malownicza. Będzie przebiegała tuż obok starych dworków, śladów po osadnictwie olenderskim i przy pomnikach przyrody.

Mazowiecki Urząd Marszałkowski postanowił wspomóc rozwój turystyki rowerowej w naszym regionie. Projekt „Rowerem przez Kotlinę Warszawską” wykreowany przez Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej „Juventus Mazowsze” otrzymał z budżetu województwa wsparcie w postaci 56 tys. zł. Już doszło do podpisania umowy.

Wycieczka zapowiada się atrakcyjnie, będzie przebiegała przez tereny rolnicze, leśne czy wyżynne. Łącznie to 100 km nowych ścieżek rowerowych. Na szlakach pojawią się tablice informacyjne o zabytkach, które napotkamy po drodze, czy też informujące o miejscach wartych obejrzenia. W projekcie zakłada się wydrukowanie mapek turystycznych. Nad realizacją będzie czuwał pomysłodawca, miejscowy odział PTTK i Muzeum Wisły w Wyszogrodzie. Dodatkowego wsparcia finansowego udzieli Starostwo Powiatowe w Płocku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE