Reklama

Reklama

Pokolenia płocczan zawdzięczają im pasję. Obchodzą jubileusz

Opublikowano: sob, 23 wrz 2017 14:52
Autor:

Pokolenia płocczan zawdzięczają im pasję. Obchodzą jubileusz - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Książnica Płocka obchodzi w tym roku jubileusz 80-lecia istnienia. Książnica to jednak nie tylko książki i mury, ale przede wszystkim ludzie, którzy zarażają kolejne pokolenia płocczan pasją do czytania.

Reklama

Książnica Płocka obchodzi w tym roku jubileusz 80-lecia istnienia. Książnica to jednak nie tylko książki i mury, ale przede wszystkim ludzie, którzy zarażają kolejne pokolenia płocczan pasją do czytania. 

W piątek w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej zgromadzili się pracownicy, poprzedni dyrektorzy, radni, biskup Piotr Libera czy przedstawiciele instytucji miejskich i państwowych. To pokazuje, jaką sympatią cieszy się książnica i ludzie, którzy w niej pracują. 

Na scenie wystąpiła Joanna Banasiak, obecna dyrektor placówki. Wspominała, jak duża jest rodzina Książnicy Płockiej, która nie ogranicza się tylko do granic miasta, czy nawet Polski. Biblioteka ma swoich sympatyków np. Grecji, Włoszech czy nawet dalekiej Australii. W wyświetlonej prezentacji pokazywała też, jak przez ostatnie dziesięciolecia zmieniła i rozrastała się biblioteka. 

- Dziś Książnica to ponad 30 tysięcy czytelników - mówiła Banasiak. 

Biblioteka została odznaczona przez marszałka Adama Struzika medalem "Zasłużony dla Mazowsza", zaś prezydent Andrzej Nowakowski przyznał pracownikom medale Laude Probus. Bibliotece gratulowała też posłanka Elżbieta Gapińska i Wioletta Kulpa - delegatka ds. społeczności lokalnej w PKN Orlen. W imieniu fundacji "Orlen - dar serca" przekazała na ręce dyrektorki czek na 12 tys. złotych. Pieniądze posłużą na remont ogrodu w "Chotomku", który jest szczególnie lubiany przez najmłodszych płocczan. 

Gratulacje płynęły z każdej strony. Po uroczystości na zgromadzonych czekał ogromny tort. Oczywiście w kształcie książki. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.