Reklama

POKiS rozpoczyna przeprowadzkę. Dziś dostał klucze

Opublikowano:
Autor:

POKiS rozpoczyna przeprowadzkę. Dziś dostał klucze  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Już za kilka tygodni Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki na dobre przeniesie się do nowej siedziby, czyli budynku po byłym Gimnazjum nr 2. Dziś dyrekcja i pracownicy odebrali klucze i powoli mogą zaczynać przeprowadzkę.

Już za kilka tygodni Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki na dobre przeniesie się do nowej siedziby, czyli budynku po byłym Gimnazjum nr 2. Dziś dyrekcja i pracownicy odebrali klucze i powoli mogą zaczynać przeprowadzkę. 

Pracownicy mogą odliczać dni do przeprowadzki. Finalnie nowa placówka ma zostać otwarta we wrześniu, ale już lada chwila pracownicy będą mogli przenosić swoje rzeczy. A jest gdzie przenosić, bo budynek po gimnazjum to 2000 metrów kwadratowych. Dla porównania stara siedziba to około 600 metrów. 

- Mamy już efekt w postaci zupełnie nowego budynku, który za chwilę zostanie oddany we władanie POKiS-u - mówił prezydent Andrzej Nowakowski. 

W budynku trwają jeszcze prace wykończeniowe, gdzieniegdzie nadal zwisają kable, ale widać, że koniec jest już blisko. Sala widowiskowa jest już gotowa, podobnie jak wygłuszenie profesjonalnego studia nagrań. W większości pokoi wystarczy tylko wstawić meble, sprzęt nagłośnieniowy i innych urządzeń.

- To bardzo ważna i radosna chwila dla płockiej kultury. Nareszcie będziemy mogli realizować swoje cele w dużo lepszych warunkach - podkreślał Radosław Malinowski, dyrektor POKiS-u. 

Uroczyste otwarcie placówki ma nastąpić we wrześniu. Dyrekcja planuje koncerty płockich zespołów, nie tylko rockowych. Impreza jest cały czas w fazie planowania, ale jedno jest pewne - będzie z pompą.  

fot. Michał Wiśniewski/Portal Płock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE