Reklama

Pokazano efekty prac archeologicznych na cmentarzysku w centrum Płocka

Opublikowano:
Autor:

Pokazano efekty prac archeologicznych na cmentarzysku w centrum Płocka - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się pierwszy sezon badań na wczesnośredniowiecznym cmentarzysku znajdującym się przy ul. 1 Maja 3/5. Badania mają być kontynuowane w przyszłym roku.

Zakończył się pierwszy sezon badań na wczesnośredniowiecznym cmentarzysku znajdującym się przy ul. 1 Maja 3/5. Badania będą kontynuowane w przyszłym roku.

- Przez dwa miesiące udało się odkryć 83 obiekty archeologiczne, przy czym zdecydowaną większość stanowiły groby płocczan datowane na XII - XIII w. - poinformowało Muzeum Mazowieckie. - Co najmniej połowa grobów posiadała wyposażenie w postaci żelaznych nożyków, kabłączków skroniowych oraz pierścionków. Prace archeologiczne, którymi kierowali dr Tomasz Kordala i mgr Zbigniew Miecznikowski, sfinansowano z środków Muzeum Mazowieckiego w Płocku i Urzędu Miasta Płocka. Uczestniczyli w nich archeolodzy: Zofia Zawadzka i Dariusz Kołodziejski, a także ekipa wspomagająca w osobach Sławomira Gajewskiego, Igora Kemicera, Mikołaja Dobka i Wiktora Góreckiego.

Opublikowano także krótki film wykonany przez Bartłomieja Wasiaka z grupy Podniebni.pl, który jest dostępny na Facebooku (link - po kliknięciu - przeniesie na profil Muzeum Mazowieckiego w mediach społecznościowych, gdzie można obejrzeć wspomniny film).

[ZT]23494[/ZT]

Fot. Kadry z opublikowanego filmu / Podniebni.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE