Reklama

Pojechali i zgarnęli nagrody. Sukces na festiwalu

Opublikowano:
Autor:

Pojechali i zgarnęli nagrody. Sukces na festiwalu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pozostaje życzyć całej ekipie z płockiego teatru więcej takich wyjazdów.

Pozostaje życzyć całej ekipie z płockiego teatru więcej takich wyjazdów.

Teatr Dramatyczny im. J. Szaniawskiego zaprezentował spektakl „Poskromienie złośnicy” Szekspira w reżyserii Marka Mokrowieckiego na 17. Festiwal Teatrów Moraw i Śląska w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie. W ciągu pięciu dni festiwalowych widzowie mieli okazję obejrzeć dziesięć przedstawień teatrów z Republiki Czeskiej, Słowacji i Polski.

Jak poinformowała Monika Mioduszewska-Olszewska, główną nagrodę w kategorii "najlepsza rola damska" zdobyła Sylwia Krawiec (tytułowa Złośnica), a grający gościnnie Przemysław Niedzielski (Biondello, paź Lucencja), w ocenie Jury uznany został jako najlepiej zapowiadający się młody aktor. Podczas dyskusji po spektaklu Komisja Festiwalowa, składająca się z krytyków teatralnych i literaturoznawców, wysoko oceniła również grę całego zespołu płockiego Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego. A zatem kto jeszcze nie oglądał „Poskromienia złośnicy”, zdecydowanie polecamy im ten spektakl, kiedy tylko zostanie przywrócony na afisz (na razie do końca roku nie został ujęty w repertuarze), podobnie jak najnowsze przedstawienie „Wróg ludu”! Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku oraz Stowarzyszeniem „De Facto“ zapraszają do teatru osoby niewidome i słabowidzące w dniu 24 listopada (piątek) o godz. 19.00 na spektakl „Wróg Ludu“ Henrika Ibsena w reżyserii Andrzeja Waldena z audiodeskrycją dla osób niewidomych.

[ZT]12103[/ZT]

[ZT]16922[/ZT]

Dla osób niewidomych i słabowidzących proponują specjalną cenę 25 zł, a dla przewodnika 10 zł. Liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacji można dokonać w godzinach od 8:00 do 16:00 pod adresem mailowym: defacto.org@wp.pl lub pod numerem telefonu 604 408 468.

Stowarzyszenie „De Facto“ zapewni aparat do audiodeskrypcji i obsługę techniczną. Po dokonaniu rezerwacji, zamówione bilety trzeba wykupić w kasie Teatru w godzinach pracy kasy lub bezpośrednio przed spektaklem. Kasa Teatru pracuje następująco: poniedziałek nieczynna, od wtorku do piątku w godzinach od 09:00 do 14:00 i od 16:00 do 18:00, w sobotę od godziny 09:00 do 13.00 oraz na godzinę przed każdym spektaklem (także w niedzielę).

Fot. Teatr płocki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE