Reklama

Pojadą z ważną misją. Liczą na pomoc

Opublikowano:
Autor:

Pojadą z ważną misją. Liczą na pomoc - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Renifery i sanie zastąpili motocyklami, na których lada moment pomkną z workami świątecznie zapakowanych upominków. Lista już jest sporządzona. Obdarują nimi dzieci z domów dziecka, oddziału pediatrycznego Szpitala Św. Trójcy i z ośrodków opiekuńczych.

Renifery i sanie zastąpili motocyklami, na których lada moment pomkną z workami świątecznie zapakowanych upominków. Lista już jest sporządzona. Obdarują nimi dzieci z domów dziecka, oddziału pediatrycznego Szpitala Św. Trójcy i z ośrodków opiekuńczych.

MotoMikołaje zbierają upominki już od listopada. Nadal czekają na ludzi z otwartym sercem zwłaszcza na tych najmłodszych, którzy najmocniej wyczekują brodatego mężczyzny w czerwonym stroju, podróżującego w saniach z całym orszakiem reniferów i górą prezentów. Może w przypadku MotoMikołajów ten opis nie do końca pasuje, ale ich środek lokomocji w postaci motocykli wyśmienicie sprawdza się każdego roku i prezenty docierają na czas.

Od kilku lat trwają zbiórki prezentów robione przez motocyklistów i to zgodnie z listą życzeń. Ola napisała list do MotoMikołajów. Prosi w nim o książkę o owocach, słodycze, gumy, balony, płatki owsiane, lalkę, czekoladowe mleko, zabawkową gitarę, kucyka Pony, storczyka i taką mikołajową czapkę zakończoną pomponem. W kolejnym liście są wymienione kredki i mazaki z zeszytami, oryginalny plecak, także prawdziwa – a nie, zgodnie z zastrzeżeniem -  elektryczna gitara. Innej dziewczynce marzy się biżuteria i gra Eurobusiness. Przydałby się termos, sterowane auto, zwykłe karty albo balony i butelka coli. Dzieciaki wymieniają miśki, koparki, elektryczny pociąg, Kubusia Puchatka, pościel ze Spidermenem, samochodziki Hot Wheels, figurki aniołków, poduszkę w kształcie rakiety albo... poduszkę pierdziuszkę. Spektrum potrzeb jest całkiem szerokie, a nawet drobnostka potrafi wyczarować niesamowite uczucie u obdarowanego, jak i u tego, który się dzieli. Liczy się sprostanie zadaniu. Cel jest jeden, wywołanie jak największego uśmiechu po obu stronach.

To aż setka paczek, które czekają na rozwiezienie. W swoich planach MotoMikołaje umieścili Rodzinny Dom Dziecka nr 1 i 3, Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy, Noclegownię dla Kobiet. Na swoich rumakach zamierzają dotrzeć na oddział pediatryczny do płockiego Szpitala Św. Trójcy. Każdy może jeszcze przyłączyć się do akcji. W wyznaczonych punktach stoją puszki z logo akcji (InterMotors Płock Krygol Kosmetyka Samochodowa, Gaja Gypsy i Izolacje). W najbliższy wtorek na placu przed teatrem o godzinie 19.00 MotoMikołaje będą czekać na tego, kto miałby życzenie przynieść prezent, aby wspólnie dodać uroku zbliżającym się świętom Bożego Narodzenia.

W niedzielę, 6 grudnia czas na finał akcji z udziałem średnio nawet setki MotoMikołajów. Wtedy mocno zaryczą silniki. Wszyscy ruszą ze starówki o godzinie 10.30 do wyznaczonych miejsc, aby rozwieść wyczekane przez cały rok prezenty.

Więcej o akcji można dowiedzieć się na Facebooku.

Fot. Moto-Forum

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE