Reklama

Podwyżki w Orlenie. Jest porozumienie ze związkowcami

Opublikowano:
Autor:

Podwyżki w Orlenie. Jest porozumienie ze związkowcami - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Związki zawodowe doszły do porozumienia z władzami koncernu. Od 1 kwietnia pracownicy Orlenu mogą liczyć na podwyżki.

Związki zawodowe doszły do porozumienia z władzami koncernu. Od 1 kwietnia pracownicy Orlenu mogą liczyć na podwyżki. 

W komunikacie przysłanym przez biuro prasowe konkursu czytamy, że porozumienie ws. podwyżki płac zostało osiągnięte w czasie przewidzianym przez Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy.

- Biorąc pod uwagę znaczną rozbieżność początkowych stanowisk, za duży sukces należy uznać efekt końcowy rozmów. Negocjacje zakończyliśmy z przekonaniem, że ustalone warunki są satysfakcjonujące dla pracowników, a jednocześnie optymalne z punktu widzenia finansów i rozwoju Spółki. Porozumienie przewiduje najwyższy wzrost obligatoryjny dla najniżej uposażonych. W panującej dziś erze pracownika pozyskanie i utrzymanie wysokiej klasy specjalistów jakich wymagają nasze aktywności w wielu dziedzinach stają się coraz trudniejsze. Musimy pamiętać, że działamy w niełatwym otoczeniu biznesowym i wzmacnianie naszej pozycji wymaga zarówno doskonałości operacyjnej, jak i aktywnego poszukiwania nowych szans rozwojowych. Nie jest to możliwe bez wykwalifikowanej i zmotywowanej kadry  – powiedział cytowany przez biuro prasowe Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Od 1 kwietnia wzrosną wynagrodzenia pracowników, w zależności od kategorii zaszeregowania. 

  • kategoria 0-2 350 złotych brutto,
  • kategoria 3-5 300 złotych brutto,
  • kategoria 6-7 180 złotych brutto.
- Ponadto przewidziano uznaniowy wzrost wynagrodzeń o 50 zł brutto, a także wypłatę nagród jednorazowych w łącznej wysokości 3.500 zł brutto (w 2 równych częściach) - czytamy w komunikacie. 

Uzgodniono również wzrost miesięcznej składki podstawowej finansowanej przez pracodawcę dla uprawnionych pracowników w ramach pracowniczego programu emerytalnego o kwotę 20 zł do kwoty 200 zł ze skutkiem od dnia 1 marca 2018 r. Dodatkowo pracownicze karty zakupowe zostaną jednorazowo zasilone kwotą 500 zł brutto do dnia 1 czerwca br.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE