Reklama

Podwyżki dla sołtysów i dodatkowe miliony na inwestycje

Opublikowano:
Autor:

Podwyżki dla sołtysów i dodatkowe miliony na inwestycje - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Stara Biała w powiecie płockim to jedna z bogatszych gmin na Mazowszu. Podczas ostatniej sesji radni zdecydowali m.in. o zwiększeniu diet sołtysów o 90 zł.

Stara Biała w powiecie płockim to jedna z bogatszych gmin na Mazowszu. Podczas ostatniej sesji radni zdecydowali m.in. o zwiększeniu diet sołtysów o 90 zł.

Tegoroczny budżet podpłockiej gminy to grubo ponad 70 mln zł, znacznie więcej niż średnio w regionie. 

Radni gminy Stara Biała co miesiąc otrzymują 800 zł diety. Pojawiła się propozycja, by sołtysi otrzymywali połowę tej stawki, czyli 400 zł. Ostatecznie radni przegłosowali,  że będzie to mniej, bo 240 zł. Poprzednia stawka wynosiła 150 zł. Co ciekawe - jak informuje strona urzędu gminy - trzech radnych, obecnych podczas sesji, nie głosowało, ponieważ są jednocześnie sołtysami.

Dużo większe kwoty były dzielone w przypadku głosowań dotyczących inwestycji drogowych. Gmina wyliczyła bowiem, że ma aż ok. 4,8 mln zł dodatkowych środków - z oszczędności, zwiększonych dochodów i mniejszych wydatków. 

Na co zostaną przeznaczone te pieniądze?

- Połowa z 4,8 mln zł zostanie przeznaczona na nowe inwestycje drogowe. Gmina zmierza wydać 1,3 mln zł na budowę ulic Dereniowej, Kalinowej i Grzybowej w Brwilnie, 500 tys. zł na budowę drogi gminnej w Nowym Trzepowie, 480 tys. zł na budowę ul. Irysowej w Nowych Proboszczewicach, 200 tys. zł na budowę chodnika wzdłuż ul. Płockiej w Nowych Proboszczewicach - wylicza urząd. - 500 tys. zł gmina chce przeznaczyć na zwiększenie kwoty odszkodowań za wykup gruntów pod budowę tras gminnych, 100 tys. zł na opracowanie projektów, a 150 tys. zł - na zakup samochodu do bieżącego utrzymania dróg.

Potężną inwestycją w gminie Stara Biała będzie budowa hali gimnastycznej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wyszynie. W tym roku na to przedsięwzięcie zostanie wydane 300 tys. zł. W 2021 – 2 mln zł, a w 2022 – 1,7 mln zł. Inwestycja pochłonie w sumie 4 mln zł. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE