Reklama

Podwyżka dla pracowników Orlenu. Osiągnięto porozumienie

Opublikowano:
Autor:

Podwyżka dla pracowników Orlenu. Osiągnięto porozumienie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dialog w sprawie wzrostu wynagrodzeń w 2020 roku zakończył się porozumieniem zawartym między zarządem PKN Orlen a związkami zawodowymi. - Wspólnie ze związkami zawodowymi wypracowaliśmy satysfakcjonujące dla obu stron warunki - podkreślił prezes Orlenu, Daniel Obajtek.

Dialog w sprawie wzrostu wynagrodzeń w 2020 roku zakończył się porozumieniem zawartym między zarządem PKN Orlen a związkami zawodowymi, o czym poinformowało biuro prasowe koncernu. – Wspólnie ze związkami zawodowymi wypracowaliśmy satysfakcjonujące dla obu stron warunki – podkreślił prezes Orlenu, Daniel Obajtek.

Wynegocjowane warunki płacowe zostaną wdrożone po podjęciu przez zarząd koncernu uchwały o zatwierdzeniu tego porozumienia.

– Inwestujemy w naszych pracowników, ponieważ  przekłada się to bezpośrednio na realizację celów biznesowych spółki – zaznaczył prezes Daniel Obajtek. – Jest to szczególnie  ważne w kontekście realizowanych obecnie, kluczowych dla przyszłości PKN ORLEN,  inwestycji  w strategicznych obszarach, czyli: petrochemii, rafinerii czy energetyce. Powodzenie projektów inwestycyjnych zależy od zaangażowania i kompetencji pracowników, dlatego przykładamy dużą wagę do warunków pracy, świadczeń socjalnych i wynagrodzeń, które motywują  do podnoszenia kompetencji  i realizacji stawianych celów – podkreśla Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Jak poinformowano, przewidziane są podwyżki obligatoryjne dla pracowników, z wyłączeniem dyrektorów, w łącznej wysokości 300 zł brutto, w podziale 150 zł brutto od 1 marca br. i 150 zł brutto od 1 października br. Ustalono również wypłatę nagród jednorazowych w łącznej wysokości 3 500 zł brutto. Dodatkowo uzgodniono podwyżki uznaniowe średnio 100,00 zł brutto na pracownika, które będą przyznawane od 1 lipca br.

– Przeznaczenie środków na uznaniowy wzrost wynagrodzeń na takim poziomie ma na celu docenienie pracowników o wysokich kompetencjach oraz osiągających najlepsze wyniki w pracy – czytamy w przysłanym komunikacie.

Ponadto zadeklarowano wzrost miesięcznej składki podstawowej finansowej przez pracodawcę w ramach Pracowniczego Programu Emerytalnego do kwoty 210,00 zł miesięcznie. Jednocześnie każdy pracownik otrzyma w 2020 r. doładowanie Karty Zakupowej na kwotę 515,00 zł umożliwiającej dokonywanie zakupów na stacjach PKN Orlen, z możliwością zamiany doładowania Karty na doładowanie indywidualnego konta na Platformie Kafeteryjnej. Uzgodniono również waloryzację dodatków określonych w ZUZP dla uprawnionych pracowników o wskaźnik 4,4% od stycznia br.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE