Reklama

Poduszki berlińskie na kolejnej ulicy w Płocku. Gdzie tym razem?

Opublikowano:
Autor:

Poduszki berlińskie na kolejnej ulicy w Płocku. Gdzie tym razem? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości - To przejście to jakiś horror – zwracano w czwartek uwagę prezydentowi. Ten z kolei zapewniał, że aby poprawić bezpieczeństwo, pojawią się następne poduszki berlińskie.

- To przejście to jakiś horror – zwracano w czwartek uwagę prezydentowi. Ten z kolei zapewniał, że aby poprawić bezpieczeństwo, pojawią się następne poduszki berlińskie.

Jeden z mieszkańców na spotkaniu prezydenta z radą osiedla z Podolszyc Północ w Szkole Podstawowej nr 23 wnosił o progi wyspowe, przy przejściu dla pieszych na Armii Krajowej, a przynajmniej o taką sygnalizację świetlną, jak na ul. Wyszogrodzkiej,

- Sygnalizacja to może kosztowna, a takie ograniczniki jak na ul. Sienkiewicza czy na Kolegialnej to by się przydały. Dopiero co dziecko trzeba było doprowadzić na pogotowie z powodu porannego incydentu – dowodził pan Krzysztof mieszkający przy ul. Szarych Szeregów.

- Mamy już projekt uwzględniający poduszki berlińskie na ul. Armii Krajowej – zapewniał go prezydent. Pojawią się na jezdni nieopodal skrzyżowania Armii Krajowej i ul. Łączniczek. - Projekt będzie teraz opiniowany przez policję. Jeśli uzyska ich pozytywną opinię, wówczas przejdziemy do realizacji. To kwestia dwóch miesięcy. Na wiosnę można spodziewać się, że te poduszki berlińskie zostaną zamontowane. Pamiętajmy jednak, że jeśli ktoś nie będzie przestrzegał przepisów ruchu drogowego, to żadne światła czy poduszki nie pomogą. One mogą poprawić bezpieczeństwo. Długo dyskutowaliśmy, czy zakładać poduszki berlińskie na Kolegialnej i na Sienkiewicza. W końcu zdecydowałem, aby to zrobić, bo nie ma świateł, kierowcy się rozpędzali. Od montażu przypominam sobie  jedno zdarzenie.

- Niech ktoś tu z Urzędu Miasta stanie rano od godz. 7.30 do 8.00. To jakiś horror, żeby móc przejść na tę drugą stronę ulicy – dodał płocczanin. - A dzieci idą do szkoły, do przedszkola. Następny horror zaczyna się przed godz. 15.00 i trwa tak do około godz. 16.00. 

[ZT]12498[/ZT]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE