Reklama

Podstawówka ma 50 lat. Kończyliście ją?

Opublikowano:
Autor:

Podstawówka ma 50 lat. Kończyliście ją? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pół wieku stuknęło właśnie Szkole Podstawowej nr 17 mieszczącej się przy Miodowej. Podstawówka hucznie obchodzi 50. urodziny - będzie msza, koncert byłych uczniów i spotkanie po latach w restauracji. Przypominamy, że to ostatni dzwonek, by się zapisać na nieformalne spotkanie!

Pół wieku stuknęło właśnie Szkole Podstawowej nr 17 mieszczącej się przy Miodowej. Podstawówka hucznie obchodzi 50. urodziny - będzie msza, koncert byłych uczniów i spotkanie po latach w restauracji. Przypominamy, że to ostatni dzwonek, by się zapisać na nieformalne spotkanie!

Dokładnie pół wieku temu przy Miodowej otwarto nową płocką podstawówkę - uczniowie rozpoczęli naukę w Szkole Podstawowej nr 17. Wtedy, 1 września 1965 roku, pierwszy dzwonek usłyszało aż 800 uczniów. Dwa lata później patronem szkoły został Tadeusz Kościuszko. W szkolnych ławach zasiadły dzieci i młodzież przede wszystkim z rozrastającego się wówczas w błyskawicznym tempie osiedla Dobrzyńska. To właśnie dzieciaki z Gałczyńskiego, Miodowej, Słodkich tu pisały klasówki i niezapowiedziane kartkówki, uczyły się tabliczki mnożenia, czytały lektury szkolne, zaliczały dwóje na szynach, nawiązywały przyjaźnie, tępiły cyrkle, wypisując inicjały zakochanych i bardzo chciały dorosnąć.

Dziś wielu z tych dorosłych, chętnie wróciłoby do szkolnej ławki  - w pewnym sensie może się to udać, bo z okazji swych 50. urodzin szkoła zaprasza na uroczyste obchody.

Dwudniowe uroczystości z okazji jubileuszu zaplanowano już w przyszłym tygodniu. Najpierw, w środę 7 października o godzinie 12.00 uczniowie, absolwenci, byli pracownicy szkoły mogą wziąć udział w mszy w płockiej farze. Z kolei w piątek 9 października od godziny 16:00 zaplanowany jest koncert w wykonaniu byłych i obecnych uczniów "Siedemnastki" oraz zwiedzanie placówki. Wieczorem - od 18.30 zaplanowano spotkanie integracyjne w restauracji Amore (ul. Traktowa 12). Chętni do udziału w spotkaniu integracyjnym mogą nabyć bilety wstępu do 2 października 2015 r. w świetlicy szkolnej od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 16.00. Dodatkowych informacji udziela p. Bogumiła Niewiatowska drogą elektroniczną pod adresem [email protected]

Zaproszeni są wszyscy byli uczniowie, sympatycy, pracownicy - obecni i byli „Siedemnastki”.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE