Reklama

Podolszyce wyróżnione w Warszawie

Opublikowano:
Autor:

Podolszyce wyróżnione w Warszawie - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Podczas gali w pałacu prezydenckim w stolicy płockie stowarzyszenie "Podolszyce" zostało wyróżnione przez Fundację Batorego za... podpisy.

Podczas gali w pałacu prezydenckim w stolicy płockie stowarzyszenie "Podolszyce" zostało wyróżnione przez Fundację Batorego za... podpisy.

W piątek w pałacu prezydenckim trwała uroczysta gala wręczenia nagród Supersamorząd 2013 pod honoroowym patronatem prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.  Nie obyło sie bez płockiego akcentu. Fundacja Batorego, która prowadziła akcję "Masz głos, masz wybór", postanowiła wyróżnić płockie stowarzyszenie "Podolszyce" z jego prezesem Marcinem Marcem na czele! To właśnie stowarzyszenie prowadziło batalię o zmniejszenie liczby podpisów wymaganych do złożenia obywatelskiego projektu uchwały. - Stowarzyszenie "Podolszyce" zaproponowało zmianę w statucie miasta ilości potrzebnych podpisów pod projektem uchwały składanej przez mieszkańców z 3000 do 50 - przypomina Marcin Marzec.

Jak wiadomo, tak radykalnej zmiany nie udało się wywalczyć, ale radni dali się przekonać do znacznego zmniejszenia liczby wymaganych podpisów - teraz zamiast wcześniejszych 3 tysięcy, trzeba ich uzbierać 500, dzięki czemu mieszkańcom łatwiej będzie przedkładać radzie miasta własne projekty uchwał. Tę inicjatywę zdecydowała się nagrodzić Fundacja Batorego.

Jak już pisaliśmy, pierwszy wniosek - choć nie bez przeszkód, został już złożony. Dotyczy nadania przebudowywanemu rondu na skrzyżowaniu Medycznej i Dobrzyńskiej na Winiarach imienia Stefana "Liścia" Bronarskiego, jednego z płockich Żołnierzy Wyklętych.

Na zdjęciu Marcin Marzec, prezes stowarzyszenia, z wyróżnieniem, for. stowarzyszenie Podolszyce

Czytaj też:


Wyklęty patronem kolejnego ronda?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE