Reklama

Podniosą poziom wody w Wiśle, by mogły przepłynąć statki

Opublikowano:
Autor:

Podniosą poziom wody w Wiśle, by mogły przepłynąć statki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Cała operacja zacznie się o północy z piątku na sobotę i potrwa do południa w sobotę. Dzięki temu do Gdańska będą mogły popłynąć trzy statki z płockiej stoczni. Uważać powinni przede wszystkim wędkarze.

Cała operacja  zacznie się o północy z piątku na sobotę i potrwa do południa w sobotę.  Dzięki temu do Gdańska będą mogły popłynąć trzy statki z płockiej stoczni. Uważać powinni przede wszystkim wędkarze.

O zamiarze zwiększenia przepływu wody na stopniu wodnym we Włocławku poinformował włocławski inspektorat Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. To operacja uruchamiana na wniosek armatora, w tym przypadku stoczni rzecznej Centromost, w celu przepłynięcia tankowca i dwóch pchaczy na trasie Włocławek - Gdańsk w sobotę, 5 listopada.

- Przepływ przez stopień w sobotę w godzinach 00.00-12.00 będzie oscylował na poziomie 1100 m3/s - zapowiada Nadzór Wodny we Włocławku. - To o 400 m3/s więcej od prognozowanego na ten dzień dopływu wody do zbiornika Włocławek. Przewidywalny maksymalny stan wody na wodowskazie Włocławek w tych godzinach wynosił ok. 270 cm.

Dzięki zwiększonemu zrzutowi wody i fali jednostki z Centromostu będą mogły popłynąć do Gdańska.

- Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności - apeluje nadzór wodny.

Uważać powinni między innymi wędkarze. Mogą oni łowić ryby na łachach, spowodowanych niskim stanem rzeki. Przy przypływie w dość krótkim czasie poziom wody znacznie się podniesie i trzeba uważać, by nie zostali odcięci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE