Reklama

Podniebne akrobacje na początku czerwca

Opublikowano:
Autor:

Podniebne akrobacje na początku czerwca - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości To prawie pewne: po roku przerwy nad Płockiem znów zobaczymy zapierające dech w piersiach akrobacje samolotowe. Płocki Piknik Lotniczy zaplanowano w dniach 1-2 czerwca, ale trwa jeszcze poszukiwanie sponsorów.

To prawie pewne: po roku przerwy nad Płockiem znów zobaczymy zapierające dech w piersiach akrobacje samolotowe. Płocki Piknik Lotniczy zaplanowano w dniach 1-2 czerwca, ale trwa jeszcze poszukiwanie sponsorów.

- W budżecie na 2013 rok nie ma nic o pikniku lotniczym, czy już na stałe Aeroklub i miasto zrezygnowały z tej świetnej imprezy? – pytał nas w mailu jeden z zaniepokojonych czytelników. Piknik stał się letnią wizytówką naszego miasta, lotniczym świętem z wieloma atrakcjami, na który przyjeżdżały tysiące osób z innych miejscowości. Dlatego ogromnym zaskoczeniem był fakt, że w ostatniej chwili odwołano w ubiegłym roku szóstą edycję. Aeroklub Ziemi Mazowieckiej poinformował, że w związku z wycofaniem się jednego z kluczowych sponsorów z dotychczasowych deklaracji oraz sytuacją w zakresie ubezpieczenia pokazów lotniczych nie odbędzie się impreza, zapowiadana już od miesięcy.

Po lawinie krytyki, która spadła również na płocki Ratusz po odwołaniu Pikniku, sekretarz miasta Marcin Uchwał zdecydował się napisać list otwarty. Marcin Uchwał zapewnia, że miasto zrobiło wszystko, co w jego mocy, by lotnicze święto doszło do skutku. Mimo, że nie było organizatorem imprezy. - Wiem, że Piknik Lotniczy ma ogromny potencjał, którego nie wolno nam zmarnować. Tylko wspólnym wysiłkiem możemy przywrócić go do życia w przyszłym roku. Deklarujemy wsparcie i zaangażowanie Miasta w inicjatywy zmierzające do powrotu samolotów na płockie niebo – pisał w maju ub.r. Marcin Uchwał.

Wygląda na to, że trudności są i w tym roku, ale miasto już dmucha na zimne. - Robimy wszystko, by ta świetna impreza doszła do skutku, mamy już list intencyjny, dotyczący umowy z organizatorem – zapewnia Mikołaj Łakomski, szef ratuszowego wydziału promocji. - Prawdopodobnie podpiszemy go z Aeroklubem w ciągu najbliższego tygodnia.

Koszt imprezy wyniesie w granicach 750 tys. zł, miasto – podobnie jak przed rokiem - już deklaruje ponad pół miliona. Potrzebni są kolejni sponsorzy na „skromną” kwotę ponad 200 tys. zł. Rozmowy trwają, ale Aeroklub na razie nie chwali się efektami. Optymistycznie zarezerwowano jednak datę Pikniku – 1-2 czerwca 2013 r., taka informacja jest na Facebooku. - To dobry termin, nie ma w tym czasie innych dużych imprez lotniczych, nie ma też dużych wydarzeń w Płocku – podkreśla Mikołaj Łakomski.

Czytaj też:

Zobaczcie zdjęcia z ostatnich Pikników Lotniczych:
fot. Michał Błaszczak


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE