Reklama

Pochodnie znów się pojawią. Orlen wstrzymuje pracę instalacji

Opublikowano:
Autor:

Pochodnie znów się pojawią. Orlen wstrzymuje pracę instalacji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wtorkowe zdarzenia przyspieszyły prace remontowe instalacji na terenie kombinatu. Orlen informuje, że może się to wiązać z efektami świetlnymi w postaci widocznych pochodni nad zakładem.

Wtorkowe zdarzenia przyspieszyły prace remontowe instalacji na terenie kombinatu. Orlen informuje, że może się to wiązać z efektami świetlnymi w postaci widocznych pochodni nad zakładem. 

Praca czterech instalacji została wstrzymana w środę 26 września, a pozostałe dwie zostaną wstrzymane 4 października. Jak czytamy w komunikacie, remonty były zaplanowane na październik, ale wtorkowe wydarzenia przyspieszyły decyzję o remoncie. Remontowane będą następujące instalacje:

  1. Olefiny II od 26.09 do ok. 29.10
  2. PGH od 26.09 do ok. 25.10
  3. Butadien od 4.10 do ok. 28.10
  4. Koncentracja od 4.10 do ok. 24.10
  5. Tlenek Etylenu i Glikolu od 26.09 do ok. 13.10
  6. Instalacja Ekstrakcji (sekcja Predestylacji) od 26.09 do ok. 24.10

- Ze względów bezpieczeństwa procesowego przygotowanie instalacji do prac remontowych będzie się wiązało z koniecznością skierowania części strumieni technologicznych na pochodnie, co spowoduje pojawienie się w wybranych dniach, a nie przez cały czas remontowy, efektów świetlnych i dźwiękowych nad zakładem - czytamy w komunikacie. 

Orlen zapewnia, że w czasie przygotowania do postojów wykorzystywany będzie proces dekontaminacji, który ma zneutralizować niedogodności zapachowe i ograniczyć ich emisję, a także zmniejszyć wpływ na środowisko. Jak dodaje, cały proces będzie przeprowadzony pod okiem wykwalifikowanej kadry. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE