Reklama

Pochodnia nad zakładem. Instalacja wraca do pracy

Opublikowano:
Autor:

Pochodnia nad zakładem. Instalacja wraca do pracy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Nad Zakładem Produkcyjnym widoczna jest duża pochodnia. To efekt powrotu do pracy instalacji Olefin, która w ostatnich tygodniach była remontowana.

Nad Zakładem Produkcyjnym widoczna jest duża pochodnia. To efekt powrotu do pracy instalacji Olefin, która w ostatnich tygodniach była remontowana. 

Rozruch będzie trwał do środy 25 września i do tego czasu może być widoczny zwiększony płomień nad kombinatem. Jak uspokaja biuro prasowe koncernu, to standardowa procedura. 

- Jest to związane ze zwiększonym zrzutem węglowodorów, który stanowi standardową procedurę w przypadku uruchamiania instalacji - zapewnia biuro prasowe PKN ORLEN. 

Jak dodają, służby techniczne oraz pracownicy Biura Ochrony Środowiska na bieżąco monitorują proces ponownego włączenia do procesu produkcji instalacji Olefin. Kontrolowane są parametry środowiskowe, a jak zapewnia biuro prasowe, proces spalania nie ma wpływy na środowisko. 

- Dzięki spalaniu węglowodorów na pochodni przy użyciu pary wodnej, te związki nie są emitowane do atmosfery - podkreśla koncern. 

ORLEN zapewnia, że na bieżąco będzie informował o postępie prac. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE