Reklama

Po tych schodach niełatwo się chodzi. Zwłaszcza gdy jest ślisko!

Opublikowano:
Autor:

Po tych schodach niełatwo się chodzi. Zwłaszcza gdy jest ślisko! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzieciom i starszym płocczanom, a także tym, którym od samego widoku kręci się w głowie od patrzenia w dół, marzą się poręcze przy schodach prowadzących nad Wisłę.

Dzieciom i starszym płocczanom, a także tym, którym od samego widoku kręci się w głowie od patrzenia w dół, marzą się poręcze przy  schodach prowadzących nad Wisłę. 

Na prośbę płocczan o montaż barierek zabiegał radny Andrzej Aleksandrowicz (PiS). Pisaliśmy już o pomyśle z barierkami dwa lata temu. 

[ZT]7536[/ZT]

Poręcze - wyjaśnia radny, przydadzą się zwłaszcza jesienią i zimą, gdy schody robią się śliskie. Warto byłoby zamontować je m.in. przy zejściu na wysokości ul. Okrzei.

- Poza tym barierki, poręcze ułatwiają znacznie zejście/wejście po schodach osobom starszym lub dzieciom również przy sprzyjającej pogodzie - przekonuje radny. - Szerokie zejścia powinny mieć nie tylko barierki boczne, ale również środkowe. 

Jednak jak wynika z odpowiedzi Ratusza, nic z tego. 

- Schody zlokalizowane na zboczu skarpy na odcinku od Hotelu Starzyński do kościoła farnego stanowią zwieńczenie konstrukcji zabezpieczającej skarpę przed osuwaniem - wyjaśnia wiceprezydent Piotr Dyśkiewicz. - W przypadku montażu poręczy nieuchronna byłaby ingerencja w owe zabezpieczenia, co miałoby niekorzystny wpływ na stateczność skarpy.

Zastępca prezydenta twierdzi też, że zamontowanie poręczy byłoby niekorzystną "ingerencją w krajobraz skarpy", bo "obniżyłoby estetykę tego miejsca". Dodaje, że w  tym roku zakończyła się budowa kolejnego zejścia łączącego promenadę z podnóżem skarpy i tam było możliwe zamontowanie barierek.

Wiceprezydent zapowiada też, że w kolejnych latach Ratusz planuje opracowanie projektu zagospodarowania schodów na wysokości ul. Okrzei. Nie wyklucza tam rozwiązań innych niż schody. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE