Reklama

Po remoncie deptak na Wielkiej Płycie zmieni się nie do poznania

Opublikowano:
Autor:

Po remoncie deptak na Wielkiej Płycie zmieni się nie do poznania - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ratusz ogłosił przetarg na przebudowę al. Roguckiego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już za nieco ponad rok Wielka Płyta zyska mnóstwo zieleni, fontannę czy ścieżkę rowerową.

Ratusz ogłosił przetarg na przebudowę al. Roguckiego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, już za nieco ponad rok Wielka Płyta zyska mnóstwo zieleni, fontannę czy ścieżkę rowerową. 

Miasto planuje kompleksową przebudowę alei Roguckiego, choć jak podkreśla Hubert Woźniak z zespołu prasowego Urzędu Miasta, koncepcja nieco się zmieniła. 

- Na początku był plan odnowienia spacerniaka. Zmienimy go jednak w park, przez który po prostu będzie przebiegał chodnik - tłumaczy. 

Po zakończeniu prac aleja ma zmienić się nie do poznania. Wymienione zostaną stare płyty chodnikowe, latarnie, ławeczki, śmietniki, zbudowana zostanie ścieżka rowerowa i wyremontowana kanalizacja. Oprócz tego powstaną też stojaki na rowery, poidełko wody pitnej dla ludzi, karmniki, budki i poidełka dla ptaków, domki dla owadów, a nawet stacja ładowania telefonów komórkowych. Powstanie też trzypoziomowa fontanna. Jak już pisaliśmy niejednokrotnie, stanie tam także nietypowa toaleta - jej dach będzie obsiany trawą, zimą będzie mógł służyć jako... górka saneczkowa. 

[ZT]14024[/ZT]

Koperty z ofertami wykonawców zostaną otwarte 12 kwietnia. Większość prac powinna zakończyć się do 30 sierpnia 2017. Wyjątkiem jest toaleta, która powinna stanąć do połowy kwietnia 2018 roku.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE