Reklama

Po Płocku jeździ sporo wozów strażackich

Opublikowano:
Autor:

Po Płocku jeździ sporo wozów strażackich - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ostrzegamy - przez rozpędzone wozy strażackie na sygnale jeżdżące dziś po Płocku możecie odnieść wrażenie, że wydarzył się jakiś kataklizm. Ale uspokajamy - to tylko ćwiczenia.

Ostrzegamy - przez rozpędzone wozy strażackie na sygnale jeżdżące dziś po Płocku możecie odnieść wrażenie, że wydarzył się jakiś kataklizm. Ale uspokajamy - to tylko ćwiczenia.

Mknące przez miasto wozy strażackie na sygnale mogą dziś zaniepokoić płocczan, dlatego za strażą pożarną zawczasu uspokajamy - od 8.30 trwają ćwiczenia manewrowe o kryptonimie „Pożar las”.

Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika straży pożarnej, Edwarda Mysery, w akcji weźmie udział łącznie aż 19 wozów strażackich, czyli ok. 70 strażaków. Docelowym miejscem ćwiczeń będą okolice Soczewki, ale to z Płocka wyjedzie część wozów strażackich.

Ćwiczenia mają wprawiać strażaków w akcjach gaszenia pożaru w lasach, sprawdzać współpracę Państwowej Straży Pożarnej z ochotniczymi, a także badać czas dojazdu do miejsca pożaru i doskonalić przetłaczanie wody na dużych odległościach. W tym przypadku przy wykorzystaniu pomp strażacy użyją do gaszenia pożaru wody z jeziora Soczewki.

Fot. Portal Płock

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE