Reklama

Po czterech miesiącach zakończył się remont. Ulica już przejezdna

Opublikowano:
Autor:

Po czterech miesiącach zakończył się remont. Ulica już przejezdna - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończył się trwający od miesięcy remont ulicy odcinka ulicy Chopina i ulica jest już przejezdna. Przebudowa pochłonęła ponad 1,6 mln zł.

Zakończył się trwający od miesięcy remont ulicy odcinka ulicy Chopina i ulica jest już przejezdna. Przebudowa pochłonęła ponad 1,6 mln zł. 

W niedzielę wieczorem otwarto dla ruchu remontowany od początku wakacji odcinek ulicy Chopina od Bielskiej do skrzyżowania z ulicą Obrońców Płocka 1920 r. (przy ul. Przeskok). Wprawdzie początkowo na zakończenie prac firma Strabag dostała wrześniowy termin, ale z powodu dodatkowych robót związanych z kanalizacją wydłużono termin na październik.

[ZT]13497[/ZT]

Jak poinformował Ratusz, w ramach prac wymieniono zniszczoną nawierzchnię, wybudowano chodniki po wschodniej stronie jezdni, a także nowe zjazdy i wykonano nowe oświetlenie w technologii LED. Wodociągi Płockie wybudowały również przyłącza sanitarne i kolektor sanitarny.

Remont długiego na ok. 600 mb odcinka pochłonął ponad 1,6 mln zł brutto, z czego ponad 215 tys. zł to wkład Wodociągów Płockich, a blisko 40 tys. zł - Fortum.

Był to pierwszy etap większej inwestycji. W kolejnych wyremontowane zostaną następne odcinki ulicy łącznie ze skrzyżowaniem Bielskiej i Chopina. W drugim etapie zaplanowano prace na odcinku od skrzyżowania ul. Obrońców Płocka 1920 r. do ul. Otolińskiej, a w trzecim - od Otolińskiej do skrzyżowania z ul. Lachmana. Drogowcy liczą, że uda się zabezpieczyć środki i zdobyć dofinansowanie na ten cel w latach 2017-18.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE