Reklama

Po co fuzja? Ratusz odpowiada ogólnikami

Opublikowano:
Autor:

Po co fuzja? Ratusz odpowiada ogólnikami - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z kronikarskiego obowiązku publikujemy odpowiedzi Ratusza w sprawie przymiarek do połączenia płockich szkół specjalnych w jedną placówkę. Kto liczył jednak na szczegółowe wyjaśnienia, ten się rozczaruje.

Z kronikarskiego obowiązku publikujemy odpowiedzi Ratusza w sprawie przymiarek do połączenia płockich szkół specjalnych w jedną placówkę. Kto liczył jednak na szczegółowe wyjaśnienia, ten się rozczaruje.

Sporo miejsca poświęciliśmy ostatnio planom Ratusza na połączenie szkół specjalnych mieszczących się przy Kossobudzkiego, Gradowskiego i Lasockiego w jedną placówkę. Z tym pomysłem nie zgadzają się nauczyciele i rodzice uczniów niepełnosprawnych, czemu dali wyraz we wtorek podczas burzliwego posiedzenia Komisji edukacji, zdrowia i polityki społecznej w płockim Ratuszu. Przekonują, że wszystkie placówki radzą sobie bardzo dobrze same, a ewentualne zmiany niekorzystnie odbiją się na dzieciach i nauczycielach.

W poniedziałek zapytaliśmy w Ratuszu o sens i powody tych zmian, w środę po południu dostaliśmy odpowiedź. Publikujemy ją z kronikarskiego obowiązku, ponieważ wszystkie te ogólnikowe twierdzenia padły z ust wiceprezydenta Romana Siemiątkowskiego podczas spotkania z radnymi oraz przedstawicielami szkół i chyba niewiele rozjaśniły stronom konfliktu.

Portal Płock: Czemu ma służyć połączenie szkół? Co ma usprawnić?

Biuro prasowe Ratusza: Połączenie placówek ma służyć utworzeniu Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych. Umożliwi to stworzenie jednolitego funkcjonalnego i efektywnego systemu kształcenia specjalnego i  usprawni zarządzanie placówką.

Portal Płock: Czy konsultowano się ze szkołami w tej sprawie i czy ich opinia będzie brana pod uwagę?
Odpowiedzialny za płocką oświatę zastępca prezydenta Roman Siemiątkowski spotkał się z dyrektorami szkół specjalnych, zaproponował połączenie placówek i poprosił dyrektorów o przeanalizowanie tematu. Zaproponował także kolejne spotkanie w tej sprawie, ale zanim do niego doszło, 21 kwietnia na posiedzeniu Komisji Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Miasta Płocka przedstawiciele rad pedagogicznych i rodziców placówek specjalnych spotkali się z przedstawicielami Rady Miasta Płocka, związków zawodowych oraz zastępcą prezydenta Romanem Siemiątkowskim. Kolejne spotkania, konsultacje z radami rodziców i radami pedagogicznymi są przewidziane w najbliższych dniach.

Portal Płock: Czyj to pomysł?

Połączenie placówek kształcenia specjalnego w Płocku to inicjatywa organu prowadzącego szkoły, czyli Gminy Miasto Płock.

Portal Płock: Kiedy miałby wejść w życie?

Do tej pory żadna decyzja w sprawie połączenia placówek kształcenia specjalnego w Płocku nie została podjęta. Wciąż pozostajemy na etapie konsultacji.

Czytaj też:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE