Reklama

Po awarii w Orlenie. Prezydent Płocka apeluje do prezesa koncernu

Opublikowano:
Autor:

Po awarii w Orlenie. Prezydent Płocka apeluje do prezesa koncernu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Apeluję o rzetelne i transparentne wyjaśnienie co zostało wyemitowane do powietrza wraz z dymem 25 września - zwrócił się prezydent Płocka do prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka. Ma to związek z awarią na terenie Zakładu Produkcyjnego i czarnym dymem, który osłonił niebo w miniony wtorek. ​- Niestety kolejny raz z przykrością muszę stwierdzić, że wiarygodność informacji z PKN Orlen niepokojąco maleje.

- Apeluję o rzetelne i transparentne wyjaśnienie co zostało wyemitowane do powietrza wraz z dymem 25 września - zwrócił się prezydent Płocka do prezesa PKN Orlen, Daniela Obajtka. Ma to związek z awarią na terenie Zakładu Produkcyjnego i czarnym dymem, który osłonił niebo w miniony wtorek. ?- Niestety kolejny raz z przykrością muszę stwierdzić, że wiarygodność informacji z PKN Orlen niepokojąco maleje.

W czwartek, na konferencji prasowej poprzedzającej sesję w auli ratusza, prezydent Płocka nawiązał do awarii w PKN Orlen, która wydarzyła się 25 września. - Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego potraktowano jak jedno z mediów, wysyłając po około godzinie od awarii ten sam komunikat, który trafił do prasy. Według mnie Centrum Zarządzania Kryzysowego powinno być informowane bardzo szybko, aby mogło reagować czy wspierać już podjęte działania. 

W piśmie do prezesa Orlenu, Daniela Obajtka prezydent Nowakowski wyraził "podobnie jak zdecydowana większość mieszkańców, olbrzymie zaniepokojenie faktem wystąpienia kolejnej awarii w rafinerii". - Zgłaszam jeszcze raz stanowczy protest przeciwko formie, w jakiej informacje przekazywane są przez kierowaną przez pana firmę do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. 

Dalej przypomina w piśmie, że od czerwca 2018 r jest to drugie "poważne zdarzenie, które wywołało strach i poczucie zagrożenia zdrowia wśród mieszkańców miasta" - Wysokie słupy ognia na pochodniach widziane z kilkunastu kilometrów od miasta oraz czarny dym snujący się nad gęsto zaludnionymi osiedlami Płocka, wywołały olbrzymie zaniepokojenie mieszkańców, pogłębione dodatkowo brakiem informacji z PKN Orlen. 

Zwraca uwagę, że w pierwszym komunikacie nie wyjaśniono przyczyn zdarzenia ani nie wskazano negatywnych skutków dla mieszkańców i pracowników Orlenu. - W związku z tym apeluję o przekazanie pełnej informacji na temat wydarzeń oraz zagrożeń dla mieszkańców i pracowników PKN Orlen. Niestety kolejny raz z przykrością muszę stwierdzić, że wiarygodność informacji z PKN Orlen niepokojąco maleje. Pragnę przypomnieć, że od dziś nie otrzymałem informacji na temat tego, co wydarzyło się we wrześniu 2016 r. i co zostało wówczas wyemitowane do powietrza. PKN Orlen nie przedstawił swojego raportu na temat tych wydarzeń. 

Wspomina także sytuacje z podwyższonym (i zbieżnym) poziomem benzenu zarówno we wrześniu 2016 r., jak i 18 czerwca 2018 r. Tym razem skala zdarzenia była tak duża, że zainteresowała ogólnokrajowe media. - Płonące pochodnie i czarny dym wywołały poczucie zagrożenia na znacznie większą skalę niż miało to miejsce w przypadku negatywnych efektów związanych z emisją benzenu - dodaje Nowakowski. - Ogromne obawy budzi fakt, że jest to trzeci w krótkim czasie przypadek awarii w zakładzie produkcyjnym PKN Orlen. Apeluję o rzetelne i transparentne wyjaśnienie, co zostało wyemitowane do powietrza wraz z dymem 25 września. PKN Orlen intensywnie podkreśla, że jest firmą odpowiedzialną społecznie i wskazuje na swoje zaangażowanie w życie lokalne wspólnot. Liczę, że w przypadku Płocka i jego mieszkańców koncern zachowa się zgodnie ze składanymi deklaracjami i w sposób transparentny wyjaśni kwestię awarii 25 września br., a także powody znacznego przekroczenia poziomu benzenu w 2018 i 2016 r.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE