Reklama

Płyta Nieznanego Żołnierza doczeka się remontu

Opublikowano:
Autor:

Płyta Nieznanego Żołnierza doczeka się remontu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na remont Płyty Nieznanego Żołnierza miasto zabezpieczyło w budżecie 200 tys. zł. Jest szansa na pozyskanie dotacji na ten cel ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Na remont Płyty Nieznanego Żołnierza miasto zabezpieczyło w budżecie kwotę 200 tys. zł. Jest szansa na pozyskanie dotacji na ten cel ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Płyta Nieznanego Żołnierza znajdująca się przy budynku Odwachu została odsłonięta w 1966 roku. Zaprojektował ją Stanisław Lisowski, a ufundowali sami mieszkańcy Płocka, by uczcić pamięć osób, które walczyły o wolność Ojczyzny.

Napis na tablicy brzmi: „Bohaterom poległym o wolność Ojczyzny”. Podczas każdej ważnej uroczystości państwowej na Płycie Nieznanego Żołnierza składane są kwiaty. W tym roku miejsce to doczeka się remontu. 

- Prace mają być wykonane w tym roku, termin zakończenia zaplanowany jest na 31 października, tak aby płyta została odnowiona przed obchodami Narodowego Święta Niepodległości - informuje Małgorzata Palusińska, odpowiedzialna w UMP za kontakty z mediami.

W ramach inwestycji planowane są: wymiana lastrikowych elementów stopni schodowych, płyt oraz postumentu (pod pamiątkową płytą) na elementy kamienne, renowacja pamiątkowej płyty, przebudowa nawierzchni z kostki brukowej i istniejącej kwiatoniery, wymiana przyłącza gazowego do zasilania znicza, oczyszczenie oraz odnowienie masztu flagowego oraz stojaków do wieńców.

Miasto pod koniec stycznia złożyło wniosek o dotację na remont Płyty Nieznanego Żołnierza. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ma 60 dni na rozpatrzenie wniosków. 

- Aktualnie czekamy jeszcze na decyzję - mówi Małgorzata Palusińska. - Z budżetu miasta Płocka na remont płyty zabezpieczono 200 tys. złotych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE