Reklama

Płomienie w budynku. Mieszkańcy wezwali strażaków

Opublikowano:
Autor:

Płomienie w budynku. Mieszkańcy wezwali strażaków - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Strażacy tuż po przybyciu na miejsce mieli mniej pracy, niż się spodziewali. Mieszkańcy rozpoczęli już akcję gaśniczą.

Strażacy tuż po przybyciu na miejsce mieli mniej pracy, niż się spodziewali. Mieszkańcy rozpoczęli już akcję gaśniczą.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach poinformowali o wezwaniu przekazanym z komendy w Płocku, aby udali się 1 grudnia w godzinach popołudniowych do pożaru w budynku mieszkalnym, który znajdował się w Piotrkówku (gmina Słubice).

- Kiedy dotarliśmy na miejsce okazało się, iż doszło do zapalenia się konstrukcji dachu, tuż przy przewodzie spalinowym. Przed naszym przybyciem mieszkańcy podjęli kilka prób ugaszenia płomieni i ostatecznie jedna z nich okazała się skuteczna. Do naszych zadań należało sprawdzenie budynku i konstrukcji dachu, czy widoczne gołym okiem płomienie były jedynym zagrożeniem. Nasze działania wsparły zastępy z JRG nr 2 w Płocku oraz OSP w Dobrzykowie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, iż pozostała część konstrukcji dachu nie została objęta płomieniami. To zdarzenie jest kolejnym przykładem niebezpieczeństw, jakie wiążą się z sezonem grzewczym w budynkach mieszkalnych - a zwłaszcza tych starych i drewnianych.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do swoich strażnic.

Fot. OSP Słubice / Facebook

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE