Reklama

Płomień będzie widoczny jeszcze kilka godzin. Orlen tłumaczy

Opublikowano:
Autor:

Płomień będzie widoczny jeszcze kilka godzin. Orlen tłumaczy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od kilku godzin nad kombinatem widoczny jest większy płomień, około 17:00 unosił się także gęsty, czarny dym. Płomień będzie widoczny jeszcze przez kilka godzin, a Orlen tłumaczy dlaczego.

Od kilku godzin nad kombinatem widoczny jest większy płomień, około 17:00 unosił się także gęsty, czarny dym. Płomień będzie widoczny jeszcze przez kilka godzin, a Orlen tłumaczy dlaczego. 

Każda awaria instalacji w Orlenie budzi emocje płocczan. Tylko przy okazji dzisiejszej otrzymaliśmy kilka wiadomości. Tym razem na szczęście nie było mowy o powtórce sytuacji z września 2018 roku, kiedy to nad całym miastem widoczny był gęsty, czarny dym. Jedna kopcąca pochodni na zakładem wzbudziła niepokój mieszkańców. 

Biuro prasowe PKN Orlen po kilkunastu minutach wyjaśniło, że chodzi o awarię na instalacji Olefin, a widoczna pochodnia to efekt spalania substancji. 

[ZT]23369[/ZT]

[ZT]21897[/ZT]

Kilka godzin później biuro prasowe poszerzyło wyjaśnienia.

- Proces stabilizacji na instalacji Olefiny obwarowany jest reżimem technologicznym. Chodzi o konkretne wymogi, takie jak np. czas niezbędny na schłodzenie elementów instalacji czy wyłączenie poszczególnych etapów produkcji. Dlatego płomień, który jest sukcesywnie zmniejszany, będzie widoczny na pochodni Olefin w ciągu najbliższych godzin - tłumaczy biuro prasowe Orlenu. 

Pochodnia będzie widoczna w godzinach nocnych. Orlen przeprasza za uciążliwości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE