Reklama

Płockie uczelnie wyższe uwzględnione w światowym rankingu

Opublikowano:
Autor:

Płockie uczelnie wyższe uwzględnione w światowym rankingu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ranking, w którym znalazły się płockie uczelnie, sporządzany jest dwa razy w roku. Przy opracowaniu bierze się pod uwagę widoczność konkretnej szkoły wyższej w internecie, ilość zamieszczanej treści czy też statystyki dotyczący cytatów zaczerpniętych z ich stron w sieci.

Ranking, w którym znalazły się płockie uczelnie, sporządzany jest dwa razy w roku. Przy opracowaniu bierze się pod uwagę widoczność konkretnej szkoły wyższej w internecie, ilość zamieszczanej treści czy też statystyki dotyczący cytatów zaczerpniętych z ich stron w sieci.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku uplasowała się na 8652. miejscu w Webometrycznym Rankingu Uczelni Świata.

- W głównym zestawieniu uwzględniono blisko 12 tys. uczelni, w tym ponad 420 uczelni polskich. Jednak z analizy zestawień kontynentalnych i krajowych wynika, że ocenie poddano co najmniej dwukrotnie więcej placówek, niektóre zajmowały miejsca przekraczające 26 tys. – informują. - Zajęliśmy 119. miejsce (na 426) w rankingu polskich uczelni. To piąty wynik wśród państwowych wyższych szkół zawodowych. Najlepsza z nich, Państwowa Szkoła Wyższa w Białej Podlaskiej, uplasowała się na 97. miejscu.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Płocku osiągnęła najlepszy wynik wśród płockich uczelni. Płocka filia Politechniki Warszawskiej znalazła się na pozycji 9854. (w rankingu krajowym 137. lokata), z kolei Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica jest na miejscu 12798. (wśród polskich uczelni miejsce 195.).  

Ranking przygotowała Consejo Superior de Investigaciones Cientificas, czyli Najwyższa Rada Badań Naukowych w Madrycie.  

Inaczej sytuacja z płockimi uczelniami ma się w przypadku polskich rankingów. Dlaczego?

[ZT]4232[/ZT]

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE