Reklama

Płockie osiedla. Które czeka remont?

Opublikowano:
Autor:

Płockie osiedla. Które czeka remont? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kończy się powoli 2014 rok, ale zaczyna się jednocześnie nowa kadencja prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, którą zaczął od krótkiego podsumowania osiedlowych inwestycji drogowych. Przy okazji dowiedzieliśmy się, które ulice czeka remont w ciągu kolejnych miesięcy. Zwłaszcza w jednym przypadku czekają nas spore utrudnienia.

Kończy się powoli 2014 rok, ale zaczyna się jednocześnie nowa kadencja prezydenta Andrzeja Nowakowskiego, którą zaczął od krótkiego podsumowania osiedlowych inwestycji drogowych. Przy okazji dowiedzieliśmy się, które ulice czeka remont w ciągu kolejnych miesięcy. Zwłaszcza w jednym przypadku czekają nas spore utrudnienia.

W 2014 rok na remonty i modernizację dróg osiedlowych Ratusz przeznaczył 11,6 mln zł, w tym część udało się zakończyć przed nastaniem pierwszych opadów śniegu. Taką właśnie kwotą dysponował Wydział Inwestycji i Remontów, aby doprowadzić do porządku wyznaczone w planie budżetowym uliczki z Podolszyc, Borowiczek, Skarpy, Imielnicy czy Międzytorza, natomiast bieżące naprawy powierzono Miejskiemu Zarządowi Dróg. Na środowej konferencji w Urzędzie Miasta okazało się, że wyremontowano w ten sposób blisko 3 km ulic, a dokładnie zabrakło do takiego rezultatu 63 metry.

Najwięcej pieniędzy trzeba będzie wydać na buowę ul. Poziomkowej i brakującego odcinka Morelowej (Imielnica) - ponad 2 mln zł pójdą na wymianę nawierzchni, obustronne chodniki, miejsca postojowe z kostki betonowej, oświetlenie i kanalizację. Termin zakończenia prac zaplanowano na 8 grudnia. Może dlatego prezydent żartował, że początkowo konferencję planowano w plenerze z pokazem "na żywo", ale ostatecznie jako straszak podziałała chłodna temperatura.

Na osiedlu Wyszogrodzka wybudowano kolejny fragment ul. Górnej, gdzie powstała ścieżka rowerowa, wykonano także nową nawierzchnię, zadbano o kanalizację i nasadzenia. Również Lipowa (Borowiczki) wymagała sporych nakładów finansowych, bo 1 mln 371 tys. zł.

Wśród pozostałych uliczek, jakie wzięto pod lupę, a następnie puszczono sprzęt ciężki, znalazły się jeszcze: ul. Zalewskiego na osiedlu Skarpa (390 tys. zł poszło na nową jezdnię, kanalizację i przyłącza sanitarne), Kopernika i Heweliusza (Międzytorze, odpowiednio 716 tys. zł i 471 tys. zł, aby pokryć koszty kanalizacji, przyłączy sanitarnych i wodociągowych, oświetlania ulic i nasadzeń). Również na ul. Zbożowej na Podolszycach Północnych (1 mln 109 tys. zł) wykonano nową jezdnię i chodniki z kostki betonowej, postawiono latarnie. Z kolei na Podolszycach Południe, na ul. Swojskiej (858 tys. zł) powstało, oprócz jezdni i koniecznych trotuarów, 165 m2 ścieżki rowerowej. Zakończono już prace na ul. Warmińskiej (944 tys. zł) i Wiązowej (ponad 613 tys. zł) na osiedlu Borowiczki.

Ponadto w dalszej części konferencji dziennikarze usłyszeli kolejne zapowiedzi, gdzie w najbliższym roku napotkamy wykopy i utrudnienia z przejazdem z tytułu kolejnych remontów. Tych możemy spodziewać się w rejonie powstającej ul. Poziomkowej (Imielnica), Kołłątaja (Międzytorze) i Cedrowej (Borowiczki). O ile ta pierwsza powinna być gotowa do końca czerwca 2015 roku, to już druga zaledwie miesiąc później.

W przypadku ul. Górnej w Ratuszu w dalszym ciągu planują stworzenie łącznika z Podolszycami Południe. Niestety koszty tu są wysokie. – Liczymy, że nawet ok. 15-20 mln zł – mówił wiceprezydent Cezary Lewandowski. – Jednak najpierw musi powstać projekt, dopiero potem zaczniemy szukać środków w budżecie – zaznaczył, co tym samym oznacza przesunięcie inwestycji w czasie nawet do 2018 roku, ale z możliwym rozpoczęciem pierwszego etapu w 2016 roku.

Wspomniano jeszcze o ul. Filtrowej, gdzie miałoby powstać kolejne rondo. Na Kazimierza Wielkiego planowana jest kolejna schetynówka. W dodatku Wodociągi Płockie zamierzają prowadzić prace na Gradowskiego. – Ze sporymi utrudnieniami trzeba będzie liczyć się na 1 Maja, gdzie dojdzie do przebudowy układu komunikacyjnego poprzez prawo i lewoskręty - zapowiedział Nowakowski.

Fot. Portal Płock

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE