Reklama

Płockie lotnisko do rozbudowy. Ratusz ogłosił przetarg na dokumentację

Opublikowano:
Autor:

Płockie lotnisko do rozbudowy. Ratusz ogłosił przetarg na dokumentację - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lotnisko znajduje się w odległości ok. 3 km od centrum miasta. W budżecie Płocka na 2020 r. przewidziano pieniądze na podjęcie działań zmierzających do jego przebudowy.

Lotnisko znajduje się w odległości ok. 3 km od centrum miasta. W budżecie Płocka na 2020 r. przewidziano pieniądze na podjęcie działań zmierzających do jego przebudowy. Na początek powstanie dokumentacja projektowo-kosztorysowa.

Działka przy ul. Bielskiej, która należy do miasta, ma powierzchnię ponad 38 ha. Na podstawie umowy użyczenia korzysta z niej Stowarzyszenie Aeroklub Ziemi Mazowieckiej. Znajdują się tam dwa hangary techniczne i budynek techniczno-operacyjny. Lotnisko nie jest wyposażone w m.in. świetlne pomoce nawigacyjne czy systemy precyzyjnego podejścia, jak również w systemy osłony meteorologicznej. Istniejąca infrastruktura drogowa na terenie lotniska składa się z drogi startowej - przeznaczonej do startów i lądowań samolotów - o nawierzchni darniowej. Z czasem ta droga zostanie przebudowana. Przewidziano jej wydłużenie do 870 metrów i zwężenie do 50 metrów, a także przesunięcie w kierunku południowym. Powstanie również pas startowy i nowa, oznakowana, utwardzona droga startowa z utwardzonymi poboczami i infrastrukturą techniczną, oświetleniem nawigacyjnym. Infrastruktura byłaby dostosowana do parametrów dla statków powietrznych o kodzie 2B (samolot referencyjny dla parametrów określających rozbieg i dobieg to „Beechcraft King Air C90GTx”).

[ZT]24431[/ZT]

[ZT]24154[/ZT]

Ratusz właśnie ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej dla zadania pn. Rozbudowa i przebudowa lotniska w Płocku wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego, pełnienie nadzoru autorskiego oraz opracowanie i uzyskanie aktualizacji dokumentacji rejestracyjnej lotniska. Zakres zamówienia obejmuje zaprojektowanie elementów infrastruktury lotniskowej, a w tym: utwardzonej drogi startowej wraz z towarzyszącym jej pasem startowym, przebudowę drogi startowej o nawierzchni naturalnej wraz z towarzyszącym jej pasem startowym wraz z niezbędną infrastrukturą w zakresie odwodnienia, zasilania w wodę, oświetlenia, teletechniki i zasilania energetycznego.

Zanim jednak powstanie dokumentacja projektowa, powinna powstać wstępna koncepcja i to przynajmniej w dwóch wariantach wraz z analizą m.in. rodzaju nawierzchni, sposobu oświetlenia, możliwości dalszej rozbudowy, metody odwodnienia drogi startowej, przeszkód terenowych na ścieżce podejścia, rozwiązań zmniejszających koszty utrzymania zimowego oraz kosztów inwestycji.

- Koncepcje powinny uwzględniać wszystkie planowane do zaprojektowania elementy przedmiotu zamówienia oraz wskazywać optymalne lokalizacje dróg kołowania i płyty postojowej dla samolotów, przy czym drogi kołowania i płyta postojowa nie są objęte zakresem opracowywanej dokumentacji. W koncepcji należy uwzględnić fakt, iż pole manewrowe lotniska w Płocku zawierało będzie również drogę startową o nawierzchni naturalnej, która stanowić będzie zabezpieczenie dla prowadzenia przez Zarządzającego funkcji szkoleniowych i sportowych.

Przy opracowywaniu koncepcji i dokumentacji projektowej należy uwzględnić rozwiązania projektowe określone w projekcje stacji paliw dla lotniska w Płocku, opracowywanym przez firmę Warter Awiation. Koneczne są m.in. świetlne pomoce nawigacyjne (aby były np. oznakowane krawędzie drogi startowej) oraz znaki pionowe i poziome (np. system podświetlanych tablic pionowych znaków informacyjnych oraz znaków nakazu, pomalowanie linii bocznych i środkowych).

Termin wykonania prac projektowych wraz z uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji w zakresie lotniska użytku publicznego to 12 miesięcy od dnia podpisania umowy. Przy czym w terminie 30 dni od dnia podpisania umowy wykonawca przedłoży dwuwariantową koncepcję budowy drogi startowej. Termin wykonania przedmiotu umowy w zakresie aktualizacji rejestracyjnej lotniska będzie krótszy - to 3 miesiące od zakończenia robót budowlanych wykonanych w oparciu o dokumentację projektową.

Tu znajdziemy pełny opis przedmiotu zamówienia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE