Reklama

Płocki zespół nominowany do nagrody muzycznej. Mają szansę na Fryderyka?

Opublikowano:
Autor:

Płocki zespół nominowany do nagrody muzycznej. Mają szansę na Fryderyka? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Czy płocka kapela ma szansę na statuetkę Fryderyka w kategorii "Album roku - rock"? Szczególnie, że w tej samej kategorii nominowano m.in. Riverside za zbierający świetne recenzje album "Wasteland", tak odmienny od "Wiedzy o społeczeństwie" grupy Lao Che. W obu przypadkach wydawcą było Mystic Production.

Czy płocka kapela ma szansę na statuetkę Fryderyka w kategorii "Album roku - rock"? Szczególnie, że w tej samej kategorii nominowano m.in. Riverside za zbierający świetne recenzje album "Wasteland", tak odmienny od "Wiedzy o społeczeństwie" grupy Lao Che. W obu przypadkach wydawcą było Mystic Production.

Album Lao Che "Wiedza o społeczeństwie" znalazł się wśród dorobku takich wykonawców, jak ekipa Mariusza Dudy z Riverside, wywodzącej się z Łodzi kapeli Power of Trinity nominowanej za płytę "Ultramagnetic". Na krótkim zestawieniu nominowanych za rockowy album został umieszczony także Limboski z krążkiem "Poliamoria" oraz Illusion z wydawnictwem "Anhedonia". Laureatów poznamy podczas gali, która odbędzie się w marcu w Katowicach. Transmisję 9 marca przeprowadzi stacja TVN (początek o godz. 21.00).

Dla Lao Che nie jest to pierwsza nominacja, podobnie było przy płycie "Dzieciom", za tę drugą zgarnęli nagrodę w 2016 r.

Na liście nominowanych ujęto sporo wykonawców, którzy niedawno gościli w Płocku bądź za chwilę będą. To chociażby Michał Szczygieł z piosenką "Nic tu po mnie" (kategoria "Utwór roku") i 4Dreamers (kategoria "Album roku - muzyka dziecięca i młodzieżowa"), czyli tegoroczne gwiazdy płockiego 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także gość Alterstacji Król, a właściwie Błażej Król (kategoria "Album roku - alternatywa" - "Przewijanie na podglądzie"). Dosłownie kilka dni temu na zaproszenie PKN Orlen zjawiła się w Płocku Roksana Węgiel, aby zaśpiewać dla stypendystów w Orlen Arenie (z szansą na nagrodę w kategorii "Fonograficzny debiut roku"). Przypomnijmy, że na Summer Fall Festival w 2018 r. grał Illusion i Krzysztof Zaleski. Była też okazja, aby posłuchać na żywo niesamowitego głosu Korteza. Przypomnijmy jeszcze, że otwarcie nowej siedziby Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki było na rockową nutę właśnie dzięki grupie Lao Che, która tego dnia zaprezentowała materiał z kilku płyt. Chętnych na koncert było tyle osób, że ostatecznie ustawiono scenę "pod chmurką".

[ZT]20346[/ZT]

Wkrótce do artystów, którzy nie pominęli w swoich planach Płocka, dołączy również Paweł Domagała na koncercie 16 lutego (doceniony za krążek CD "1984"), Dawid Podsiadło (nominowany m.in. za utwór "Małomiasteczkowy" w kategorii "Utwór roku", podobnie za cały album "Małomiasteczkowy" i teledysk roku, jego nazwisko pojawia się także przy albumie "Męskie granie Orkiestra 2018"  "teamie autorskim" i "teamie kompozytorskim" wraz z Krzysztofem Zalewskim). Wokalista pojawi się w marcu w sali Państwowej Szkoły Muzycznej. Słuchacze mogą też liczyć na występ Pawła Sołtysa, czyli Pablopavo (Pablopavo i Ludziki dostrzeżono w kategorii "album roku - pop alternatywny"), gościa Alterstacji już 1 lutego.

[ZT]21278[/ZT]

Fot. Tomasz Miecznik

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE