Reklama

Płocki wirtuoz zagrał u Pendereckiego

Opublikowano:
Autor:

Płocki wirtuoz zagrał u Pendereckiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wiktor Mieczykowski, uczeń piątej klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia w Płocku wziął udział w mistrzowskich warsztatach orkiestrowych, które odbywały się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Wiktor Mieczykowski, uczeń piątej klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej pierwszego stopnia w Płocku wziął udział w mistrzowskich warsztatach orkiestrowych, które odbywały się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Młody płocczanin zdobył niedawno pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie ,,Mały czy duży wirtuoz? ”, który odbywał się w Warszawie. Dzięki temu został zaproszony do udziału w warsztatach, które Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego zorganizowały we współpracy z Centrum Edukacji Artystycznej.

Laureaci ogólnopolskich przesłuchań CEA przez tydzień intensywnie pracowali w Lusławicach nad przygotowaniem programu, w skład którego weszły bardzo trudne technicznie i interpretacyjnie utwory Telemana, Pendereckiego, Góreckiego, Bartoka i Berlioza. W ten właśnie sposób powstała niezwykła orkiestra złożona z najzdolniejszych młodych skrzypków, wiolonczelistów i kontrabasistów z całej Polski – uczniów czwartych i piątych klas szkół muzycznych pierwszego stopnia. Wiktor Mieczykowski został prowadzącym grupę trzecich skrzypiec.

Na zakończenie kursu orkiestra dała dwa koncerty pod batutą Moniki Bachowskiej. Młodzi muzycy zagrali w sali koncertowej centrum z Lusławicach, a później zaprezentowali się jeszcze w Krakowie w Muzeum Narodowym w Sukiennicach w przepięknej scenerii obrazów mistrza Jana Matejki. – Program koncertu był bardzo wymagający, ale młodzi artyści pod batutą Moniki Bachowskiej poradzili sobie z nim doskonale, zbierając zasłużone brawa od wypełnionej po brzegi sali koncertowej – powiedział Portalowi Płock Adam Mieczykowski, ojciec młodego artysty.

Wielkim przeżyciem dla uczestników kursu mistrzowskiego była wizyta w posiadłości Krzysztofa Pendereckiego i spotkanie z tym wielkim muzykiem. To jednak jeszcze nie koniec emocji. Na 21 maja zaplanowana jest oficjalna gala otwierająca centrum w Lusławicach. Młoda orkiestra wystąpi na gali wraz z doskonałą niemiecką skrzypaczką Anne Sophie Mutter.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE