Reklama

Płocki sztab do Owsiaka: to ty nauczyłeś nas robić wielkie rzeczy

Opublikowano:
Autor:

Płocki sztab do Owsiaka: to ty nauczyłeś nas robić wielkie rzeczy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nie milkną echa 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiadomości o rekordowych zbiórkach przeplatają się z tragicznymi informacjami o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz rezygnacji Jurka Owsiaka z funkcji przewodniczącego fundacji. Płocki sztab wystosował list otwarty do pomysłodawcy WOŚP-u.

Nie milkną echa 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiadomości o rekordowych zbiórkach przeplatają się z tragicznymi informacjami o śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza oraz rezygnacji Jurka Owsiaka z funkcji przewodniczącego fundacji. Płocki sztab wystosował list otwarty do pomysłodawcy WOŚP-u. 

Przez 26 lat kolejne finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kojarzyły się z pozytywnymi emocjami. Niestety, ten 27. okazał się tragiczny. Podczas światełka do nieba Paweł Adamowicz został ugodzony nożem przez Stefana W. Prezydent Gdańska zmarł kilkanaście godzin później w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. W całej Polsce ku pamięci Adamowicza w poniedziałek organizowano marsze przeciw przemocy i nienawiści. Przed Sądem Okręgowym w Płocku stawiło się ponad 100 osób. 

[ZT]21315[/ZT]

Niedługo po pojawieniu się informacji o śmierci Pawła Adamowicza, Jerzy Owsiak poinformował o rezygnacji z funkcji prezesa zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Płocki sztab wystosował do Owsiaka list otwarty, w którym z jednej strony dziękują za dotychczasowy wysiłek, a z drugiej proszą o trwaniu na czele akcji. Treść listu przytaczamy w całości. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE