Reklama

Płocki szpital św. Trójcy ma swoją wyspę

Opublikowano:
Autor:

Płocki szpital św. Trójcy ma swoją wyspę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na oddziale pediatrycznym szpitala świętej Trójcy uruchomiony został nowy projekt edukacyjny „Edukacyjne Wyspy”.

Na oddziale pediatrycznym szpitala świętej Trójcy uruchomiony został nowy projekt edukacyjny „Edukacyjne Wyspy”.

W lipcu na pediatrii powstał bajkowy kącik. Od tego czasu mali pacjenci mogą korzystać z kolorowej, bardzo dobrze wyposażonej świetlicy. To świetne miejsce do nauki i do zabawy. W nowej, kolorowej i dobrze wyposażonej świetlicy dzieci mogą spędzać czas na nauce i zabawie.

„Edukacyjna Wyspa” w płockim szpitalu powstała dzięki akcji „Pomagam biegiem”, która odbywała się w trakcie Orange Warsaw Festivalu. Uczestnicy tej imprezy przebiegli łącznie 751 kilometrów. Za każde 1000 metrów Fundacja Orange przekazała pięć złotych na multimedialne stanowiska edukacyjne. W ten sposób udało się wyposażyć nie tylko szpital w Płocku, ale również w Słupcy.

Największym powodzeniem na płockiej Edu-Wyspie cieszą się audiobooki i gry zręcznościowe. Chętnych nie brakuje również przy stanowisku, na którym można tworzyć rozmaite artystyczne wizje. – Cieszymy się, że małe i duże dzieci lubią spędzać czas w świetlicy. To miejsce jednoczy również rodziców, którzy w trakcie zajęć mogą swobodnie rozmawiać – przyznała Marta Stempnowska, rzeczniczka szpitala świętej Trójcy w Płocku.

Projekt jest wdrażany w życie w 30 szpitalach w całej Polsce. Komputerowy sprzęt z ekranem dotykowym wyposażony jest w programy, gry edukacyjne, audiobooki z bajkami oraz multimedialne materiały stymulujące wszechstronny rozwój dzieci. – Najmłodsi mogą uczyć się w każdej sytuacji i każdym miejscu. Także podczas pobytu w szpitalu – powiedziała mówi Jadwiga Czartoryska, prezeska Fundacji Orange. – Właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć im do tego odpowiednie warunki.

Dzięki niemu najmłodsi pacjenci mogą spędzać czas na kreatywnej zabawie, połączonej z nauką. Ćwiczą pamięć, koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową, logiczne myślenie i pobudzają wyobraźnię. W szpitalach, w których stanowiska podłączone są do internetu, mogą bezpiecznie korzystać z sieci, a przy pomocy komunikatorów kontaktują się z rodziną i przyjaciółmi.

Fot. Archiwum Fundacji Orange

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE