reklama
reklama

Płocki PiS pokazał drużynę w wyborach. Były prezydent wróci do rady miasta? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Płocki PiS pokazał drużynę w wyborach. Były prezydent wróci do rady miasta? [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
28
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Prawo i Sprawiedliwość kampanię wyborczą rozpoczęło na Bulwarach Wiślanych. Piotr Uździcki, kandydat na prezydenta, przedstawił radnych, a także mówił o pierwszych propozycjach dla miasta, m.in. inwestycjach w kulturę i odbetonowanie miasta. Po kilkuletniej przerwie na miejskie listy PiS wraca Mirosław Milewski, zabraknie za to Marka Krysztofiaka i Piotra Kubery.
reklama

Nazwisko kandydata Prawa i Sprawiedliwości na urząd Prezydenta Miasta Płocka znamy od kilku tygodni. Zadania podjął się Piotr Uździcki, wykładowca w Akademii Mazowieckiej w Płocku, który był radnym I kadencji samorządu. Na listy kandydatów na radnych trzeba było czekać do 2 marca. 

Według naszych informacji lokalny PiS, podobnie jak inne partie, miał problem ze skompletowaniem listy kandydatów. Na ostatniej prostej z kandydowania zrezygnowali radni Marek Krysztofiak i Piotr Kubera. Jak usłyszeliśmy, poszło o miejsca na liście. 

- Nie ma nic wspólnego z kłótnią - zaprzeczyła Wioletta Kulpa.

- Nie było presji, ani nacisku. Panowie sami stwierdzili, że nie chcą kandydować - przyznał Piotr Uździcki. 

Pierwsze zapowiedzi 

Piotr Uździcki przedstawił drużynę PiS w wyborach do rady miasta. Kandydat mówił o potrzebie odbetonowania miasta, konieczności ożywienia bulwarów - sprowadzenia żeglugi, restauracji, organizacji imprez. 

- Moje kandydowanie jest opowiedzeniem się przeciw wykluczeniu obywatelskiemu, które się dzieje w obecnej radzie miasta. Moja formacja ma największą liczbę radnych, a nie posiada żadnego przedstawiciela w komisji, prezydium tej rady - mówił Piotr Uździcki. - Jest to opowiedzenie się przeciwko temu, żeby jedna formacja mogła sprawować władzę. Idę z postawą ogólnego porozumienia. Przekrój drużyny ukazuje szeroką perspektywę. To nie tylko środowisko partyjne, ale i społecznicy, przedsiębiorcy. Bardzo się cieszę z tej ekipy.

Padły też pierwsze propozycje na przyszłą kadencję samorządu. Wioletta Kulpa zapowiedziała  utworzenie w Płocku 2-3 parków, zbliżonych rozmiarami do Parku Północnego na Podolszycach.

- W ramach ożywienia nabrzeża, tej przestrzeni miejski i utrakcyjnienia Płocka chcemy stworzenia weekendowego miasteczka festiwalowego. Chcemy zaproponować mieszkańcom Płocka ofertę kulturalną, festiwalową w każdy weekend w okresie wiosenno-letnim, nawet do wczesnej jesieni. Można do tego wykorzystać amfiteatr, tę przestrzeń (bulwary). Nie jedna-dwie imprezy, które organizuje POKiS i reszta komercyjnych, ale wykorzystanie maksymalne przestrzeni, którymi dysponujemy - mówiła Wioletta Kulpa. 

Liderka płockiego PiS zapowiadała, że w trakcie kampanii ujawnią kolejne pomysły.

- Idziemy z ideą, że będziemy tam, gdzie jest problem. Nie będziemy w zamkniętych salach kinowych czy muzealnych. Chcemy być tam, gdzie są rzeczywiste problemy i chcemy je rozwiązywać - zapowiadała Kulpa. 

Kandydaci PiS w wyborach do Rady Miasta Płocka 

Okręg nr 1

  1. Mirosław Milewski - Płocczanin, 57 lat, żonaty, 2 synów, ekonomista– Szkoła Główna Handlowa. Kierował jednostkami administracji publicznej, pracował w zarządach dużych Spółek , a obecnie w PERN SA. Prezydent Płocka dwóch kadencji,  radny Sejmiku Mazowieckiego, a społecznie kieruje Klubem Szachowym Hetman Płock, który zdobył  brązowy medal Mistrzostw Polski 2023. 
  2. Szymon Stachowiak  - Nasz najmłodszy kandydat, ma 24 lata. Płocczanin z wyboru, który mimo młodego wieku zdążył już zdobyć doświadczenie w administracji pracując w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwie Sportu i Turystyki. Dziś dyrektor biura Eurodeputowanego Adama Bielana w Płocku.
  3. Maciej Bukowski – kandydat prezentuje doświadczenie oparte na outsourcingu pracowniczym i działalności biznesowej krajowej oraz zagranicznej. Absolwent UW, UMK, posiada dyplom MBA. Ma doświadczenie zawodowe zarówno jako przedsiębiorca, jak również na pracy etatowej. Radny Rady Miasta Płocka.
  4. Małgorzata Ogonowska - nauczycielka języka polskiego i filozofii z wieloletnim stażem. mama trójki dzieci i babcia dwóch wnucząt. Zaangażowana Radna Rady Osiedla Imielnica. Jej działania ukierunkowane są na ożywienie kulturalne i rozwiązywanie problemów społeczności lokalnej – ze szczególną troską o komfort życia mieszkańców (infrastruktura), w szczególności młodzieży i seniorów.
  5. Katarzyna Wiśniewska - Nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 18 w Płocku i Teb Edukacja  Płock oraz doradca zawodowy. Nie pozostaje obojętna na problemy dzieci i młodzieży oraz osób niepełnosprawnych.
  6. Urszula Krakowska – patriotka, mama i babcia, mieszkająca całe życie w Płocku i kochająca to miasto
  7. Jolanta Majchrzak – zaangażowana w działania społeczne i organizację wydarzeń patriotycznych, przez wiele lat kierowała biurem Europosła Zbigniewa Kuźmiuka w Płocku.
  8. Zbigniew Piątkowski – społecznik, patriota
  9. Jan Niewiadomski – reprezentuje osiedle Borowiczki, jak sam mówi o sobie bardzo chętnie podejmował szereg interwencji związanych z jego osiedlem i będzie nadal pomagał społeczności swojego osiedla
Okręg nr 2

  1. Wioletta Kulpa – Płocczanka, radna Rady Miasta Płocka od 2002 roku, wykształcenie wyższe administracja, nie boi się podejmować ważnych i trudnych problemów mieszkańców uczestnicząc w ich rozwiązywaniu.
  2. Leszek Brzeski– nauczyciel, radny miasta Płocka, zaangażowany w życie mieszkańców Płocka, dbający o zdrowie i aktywność fizyczną własną i płocczan. Przeciwnik palenia papierosów i siedzącego trybu życia. Organizator wielu imprez dla młodzieży i dorosłych, szczególnie sportowych i patriotycznych m.in. wczorajszy X Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
  3. Edward Bogdan - pochodzi z Mazowsza, od 40 lat mieszkam w Płocku. Absolwent Akademii Muzycznej w Białymstoku, pedagog, dyrygent i nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej w Płocku, w której pełni społecznie funkcję przewodniczącego NSZZ Solidarność. Przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Płocku organizuje spotkania z osobowościami ze świata polityki, kultury i dziennikarstwa. Współpracuje z młodzieżą akademicką i szkolną.
  4. Krzysztof Gorzkowski  - Emeryt, katolik praktykujący, radny Rady Osiedla Kochanowskiego, Przewodniczący Emerytów i Rencistów NSZZ”S” Regionu Płock, współpracownik Salezjanów na Stanisławówce, podkreśla, że jego celem jest wspieranie, pomaganie mieszkańcom Płocka.
  5. Teresa Świtalska – społecznik, płocczanka zaangażowana w sprawy osiedla Wyszogrodzka
  6. Zofia Wernikiewicz – radna Rady Osiedla Międzytorze, aktywnie pomaga mieszkańcom
  7. Elżbieta Szkopek - żona, mama i babcia; dwie wspaniałe córki oraz pięcioro wnucząt. Mgr Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego, studia podyplomowe z zakresu logistyki w Szkole Głównej Handlowej. Od 32 lat pracuje w Levi Strauss Poland; kierownik działu planowania i zaopatrzenia. Od dwóch kadencji radna Rady Osiedla Kochanowskiego. Hobby – pisanie ikon
  8. Mirosław Grabarczyk – współtwórca Klubu Szachowego Hetman Płock. W swoim dorobku posiada medale mistrzostw Polski w szachach błyskawicznych, bardzo aktywnie działa na polu szkoleń dzieci i młodzieży w tym zakresie.
  9. Dariusz Włodarczyk – przedsiębiorca, związany z osiedlem Dworcowa
Okręg nr 3

  1. Andrzej Aleksandrowicz - Płocczanin. Wykształcenie wyższe magisterskie. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego i Szkoły Głównej Handlowej. Posiada dyplom MBA wydany przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów. Od ponad 20 lat działa aktywnie w przestrzeni społeczno-politycznej Płocka. Od 2014 roku jest radnym miasta Płocka w tym okręgu. Członek Prawa i Sprawiedliwości oraz NSZZ Solidarność.
  2. Teresa Kijek – radna Miasta Płocka, aktywnie działa szczególnie na rzecz osiedla Radziwie, to dzięki jej staraniom gazyfikacja lewobrzeżnej części Płocka stała się faktem.
  3. Barbara Smardzewska Czmiel - Płocczanka, mgr  Wydziału Dziennikarstwa i Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. Samorządowiec od 1999 roku, radna Miasta Płocka czterech kadencji 2002 -2018, obecnie przewodnicząca Rady Mieszkańców Osiedla Góry. 
  4. Krzysztof Matusiak – jak sam o sobie mówi określając swoje wykształcenie - Menadżer kultury, muzealnik, archeolog. Z pasją realizował imprezy plenerowe, najpierw jako student społecznie w ramach Dni Historii Płocka, później zawodowo, pracując w Wojewódzkim Domu Kultury i w Muzeum Mazowieckim. Obecnie pracuje w Orlen SA
  5.  Roman Sadowski – związany z osiedlem Ciechomice, przedsiębiorca, obecnie na emeryturze stąd decyzja o włączeniu się w prace samorządu miasta Płocka, posiadając duże doświadczenie w zarządzaniu i realnym skutecznym rozwiązywaniu problemów 
  6. Dorota Złatowska  - Płocczanka. Prywatnie żona i mama dwóch córek. Z wykształcenia pedagog. Zajmuje się terapią osób z niepełnosprawnościami, dlatego od zawsze bliska jest jej działalność społeczna. Bardzo ważne jest dla mnie, aby mieszkańcy mieli realny wpływ na podejmowane decyzję i poprawę jakości życia w naszym mieście.
  7. Adam Zembrzycki -społecznik
  8. Iwona Jóźwicka - nauczyciel z 40-letnim stażem pracy, mgr pedagog-logopeda - społecznik, prezes Fundacji Miasto-Państwo, zaangażowana w niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym dzieciom i dorosłym, wychowankom placówek opiekuńczo-wychowawczych, osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym.
Okręg nr 4

  1. Tomasz Korga  - samorządowiec, pełnił funkcję  Przewodniczącego lub Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Płocka. Za działalność społeczną i samorządową wielokrotnie odznaczany. Płocczanin Roku 2003. Współzałożyciel Płockiego Hospicjum od ponad 35 lat tworzy i rozwija z grupą  wspaniałych ludzi  tę formę opieki  pomagając cierpiącym i umierającym  osobom. Zawsze najważniejszy był i będzie dla niego drugi człowiek. 
  2. Adam Modliborski – Płocczanin, żonaty, tata dwóch córek. Wykształcenie wyższe z zakresu ekonomii i zarządzania. Radny Rady Miasta Płocka od 2014 roku, wiceprezes  Fundacji Cokolwiek Uczyniliście.
  3. Anna Gostyńska – mgr technologii żywienia SGGW, studia podyplomowe z zarządzania finansami i marketingu Politechniki Warszawskiej filii w Płocku oraz SGH. Przez 6 lat zarządzała biurem Pana senatora Marka Martynowskiego, obecnie na emeryturze. Aktywna Przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Tysiąclecia, działa na rzecz potrzebujących i najuboższych również w Caritas Diecezji Płockiej.
  4. Bogdan Sobański – lekarz, od wielu lat pomagający chorym, niepełnosprawnym i wykluczonym, chcąc rozwiązać problem, dlatego decyzja o kandydowaniu na radnego bo wierzy głęboko, że uda się stworzyć program i wydzielić budżet na potrzeby najsłabszych i stworzyć wolontariat osiedlowy
  5. Mirosława Serek – aktywnie działa w Radzie Osiedla Łukasiewicza
  6. Barbara Pajor – przez całe życie zawodowe związana z oświatą
  7. Mariusz Nosarzewski - szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dorosłych dzieci, członek NSZZ „S” od 1989 roku, wcześniej aktywnie działał w Federacji Młodzieży Walczącej, lokalny społecznik, 2 kadencje w Radzie Osiedla Miodowa, zyskał zaufanie również członków wspólnoty mieszkaniowej, która udzieliła mu zaufania powołując go do zarządu.
 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama