Reklama

Płocki epizod we wczorajszym odcinku serialu TVP

Opublikowano:
Autor:

Płocki epizod we wczorajszym odcinku serialu TVP - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sali opactwa pobenedyktyńskiego wolontariusze z grupy medycznej pokazują, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy. W zeszłym roku uratowali życie kobiecie w trakcie pielgrzymki. Usiadła przy płocie, miała udar mózgu. Epizod z Płocka można było zobaczyć w w niedzielny wieczór w TVP.

W sali opactwa pobenedyktyńskiego wolontariusze z grupy medycznej pokazują, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy. W zeszłym roku uratowali życie kobiecie w trakcie pielgrzymki. Usiadła przy płocie, miała udar mózgu. Epizod z Płocka można było zobaczyć w w niedzielny wieczór w TVP.

Bohaterami serialu dokumentalnego „Młodzi lekarze” są prawdziwi lekarze. Kamery towarzyszyły im przez pół roku w pracy i w życiu prywatnym. Pod koniec piątego odcinka dostrzeżemy most, zimową panoramę Radziwia widzianą z Tumskiego Wzgórza, katedrę i budynek dawnego opactwa pobenedyktyńskiego. Jedna z bohaterek, Marta Zębala, neurochirurg w warszawskim Szpitalu Bielańskim i zarazem jedyna kobieta na oddziale, bierze dzień wolny od pracy i przyjeżdża do Płocka na spotkanie medycznej grupy pielgrzymkowej. Od kilu lat odpowiada za grupę wolontariuszy utworzoną przez pielęgniarki, fizykoterapeutę, przyszłym i obecnych lekarzy udzielających pielgrzymom pomocy w nagłych wypadkach. Do samochodu muszą zapakować mnóstwo leków i opatrunków, aby być gotowym na różne scenariusze w trakcie pieszej wędrówki.

Przed kamerami opowiadali o kobiecie, której w tym roku uratowali życie. Miała udar niedokrwienny. Bardzo zmęczona przysiadła na ziemi przy płocie. Na szczęście wszystko się dobrze skończyło.

Grupa spędza ze sobą na pielgrzymce w warunkach polowych 24 godziny na dobę. Pozostali nazywają lekarkę „oazą spokoju”. Pierwszy raz na pielgrzymkę z Płocka do Częstochowy zabrała ją mama. I tak już zostało przez następne 18 lat. - Pielgrzymka uzależnia. Nie wyobrażam sobie bez niej wakacji. Daje możliwość lepszego poznania samego siebie. To takie codzienne pokonywanie własnych słabości - twierdziła.   

Cały odcinek można obejrzeć za darmo w internecie na stronie vod.tvp.pl (wchodzimy w zakładkę "programy", następnie wybieramy hasło "publicystyka"). 

Fot. Kadry z serialu "Młodzi lekarze", TVP

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE