Reklama

Płocki chór doceniony podczas międzynarodowego konkursu w Japonii

Opublikowano:
Autor:

Płocki chór doceniony podczas międzynarodowego konkursu w Japonii  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj dotarła do nas dobra wiadomość . Chór Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki Vox Singers został nagrodzony podczas festiwalu „Sing’n’Pray in Kobe”. Wydarzenie to organizowane jest cyklicznie od 2012 roku, a jego główną ideą jest upamiętnienie ofiar katastrofy elektrowni atomowej Fukushima, w następstwie której zmarło już 26 tysięcy osób.

Wczoraj dotarła do nas dobra wiadomość . Chór Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki Vox Singers został nagrodzony podczas  festiwalu „Sing’n’Pray in Kobe”. Wydarzenie to organizowane jest cyklicznie od 2012 roku, a jego główną ideą jest upamiętnienie ofiar katastrofy elektrowni atomowej Fukushima, w następstwie której zmarło już 26 tysięcy osób.

Finał konkursu odbył się w sobotę 27 stycznia, dziś natomiast członkowie Vox Singers wezmą udział w uroczystej gali, podczas której nastąpi oficjalne odczytanie wyników oraz wręczenie nagród. Do rywalizacji w szczytnym celu stanęło ponad 600 artystów, reprezentujących 22 chóry z 9 państw: Afganistanu, Chin, Indonezji, Japonii, Filipin, Polski, Korei Południowej, Rosji i Tajlandii. Płocki chór zyskał uznanie jury m.in. dzięki wykonaniu piosenek skomponowanych przez Włodzimierza Korcza do wierszy Karola Wojtyły „Jeśli miłość” i „Często długo stamtąd na mnie patrzysz”. 

Do Polski przywiozą srebrny medal, ale co ważniejsze swoim śpiewem i modlitwą oddali hołd ofiarom katastrofy elektrowni atomowej Fukushima, do której doszło w marcu 2011 roku, w wyniku tsunami, wywołanego trzęsieniem ziemi. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE