Reklama

Płocka uczelnia zmienia nazwę. Nowa nazwa będzie obowiązywała od 1 września

Opublikowano:
Autor:

Płocka uczelnia zmienia nazwę. Nowa nazwa będzie obowiązywała od 1 września - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Osoby, które niedawno aplikowały na studia do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, będą uczęszczały na wykłady już do Mazowieckiej Uczelni Publicznej. Od 1 września uczelnia zmienia nazwę.

Osoby, które niedawno aplikowały na studia do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, będą uczyły się już w Mazowieckiej Uczelni Publicznej. Od 1 września uczelnia zmienia nazwę.

Nową nazwę ogłosił minister Jarosław Gowin w marcu 2019 r. podczas jubileuszowych obchodów 20-lecia istnienia uczelni. Jednak na same dokumenty, które im to oficjalnie umożliwią, przyszło poczekać kilka miesięcy. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sierpniu 2019 r. opublikowało rozporządzenie w sprawie zmiany nazw niektórych publicznych uczelni zawodowych. Na tej liście znalazło się łącznie osiem uczelni w kraju. Zmiany są związane z wejściem w życie Konstytucji dla Nauki, czyli Ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

W związku z tym pewne zmiany obejmą również logo. Nowe, wybrane w konkursie, ma się kojarzyć z uczelnią, pomóc integrować studentów i absolwentów. Logo będzie zawierało napis „mazowiecka” oraz symbol graficzny nawiązujący do historii lub obszaru działania. Niebawem odbędzie się jego prezentacja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE