Reklama

Płocka spółka już z inną nazwą. Musieli się dostosować

Opublikowano:
Autor:

Płocka spółka już z inną nazwą. Musieli się dostosować - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chodzi o spółkę SITA zajmującą się wywozem nieczystości. O zmianie nazwy zadecydował właściciel.

Chodzi o spółkę SITA zajmującą się wywozem nieczystości. O zmianie nazwy zadecydował właściciel.

W tym przypadku nie była to decyzja Ratusza.

- Naszym właścicielem jest grupa kapitałowa SUEZ Environment– tłumaczy prezes płockiej spółki, Krzysztof Izmajłowicz. - Podjęto decyzję, aby ujednolicić nazwy poszczególnych spółek z tej grupy w całej Europie. My również podlegamy temu procesowi, bez względu na to, czy ktoś zżył się z poprzednią marką.

Oznacza to po prostu tyle, że spółka będzie nazywała się nie SITA, tylko SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna. Sp. z o. o. Prezes podkreśla, że poza pierwszym członem nazwy, nic więcej się nie zmieniło. - Płocki Ratusz poinformowaliśmy pisemnie, ponieważ wykonujemy dla nich usługi związane z realizacją wprowadzonej trzy lata temu tzw. ustawy śmieciowej.

Firma prowadzi działalność w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi na rynku lokalnym od kilkudziesięciu lat. W sierpniu 1997 roku w wyniku przekształcenia Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej – Zakład Budżetowy w Płocku powstała Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o..  Urząd Miasta Płocka ma w obecnej spółce 19 proc. udziałów (pozostałe 81 proc. zostało sprzedane w maju 2001 roku, kiedy prezydentem był Stanisław Jakubowski).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE