Reklama

Płocka Rock Noc. Zagrają ku pamięci...

Opublikowano:
Autor:

Płocka Rock Noc. Zagrają ku pamięci... - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości - Ten koncert miał wyglądać zupełnie inaczej. Miał pomóc w leczeniu Damiana, naszego kolegi, który od trzech lat zmagał się z nowotworem. Niestety pierwszego czerwca Damian niespodziewanie odszedł – piszą organizatorzy „Płockiej Rock Nocy”. Wiedzą, że jemu już nie pomogą, ale jeszcze mogą wesprzeć innych chorych.

- Ten koncert miał wyglądać zupełnie inaczej. Miał pomóc w leczeniu Damiana, naszego kolegi, który od trzech lat zmagał się z nowotworem. Niestety pierwszego czerwca Damian niespodziewanie odszedł – piszą organizatorzy „Płockiej Rock Nocy”. Wiedzą, że jemu już nie pomogą, ale jeszcze mogą wesprzeć innych chorych.

Na to wydarzenie biletów nie będzie. „Płocka Rock Noc” została za to połączona ze zbiórką pieniędzy na Hospicjum Płockie. W Spółdzielczym Domu Kultury wystąpią trzy zespoły: The Grandfather, Open To The Public i RockPublic.

Zaczęło się od apelu Damiana Dubickiego. Pilnie potrzebował wsparcia. Pisał: - Mam na imię Damian, mam 37 lata. W grudniu 2013 roku dowiedziałem się, że mam nowotwór płaskonabłonkowy języka. Leczenie w Bydgoszczy w Centrum Onkologii rozpocząłem w lutym 2014 r. Wrzesień 2014 r. - nowa informacja - guzy nowotworowe na płucach:(, czyli ciąg dalszy, jeżdżenie co tydzień do Bydgoszczy (ok. 300 km samochodem od mojego miejsca zamieszkania) na niekończącą się chemię. Ostatnio doszły jeszcze straszne bóle z prawej strony między żebrami (na razie nikt nie jest mi w stanie powiedzieć, jaka jest ich przyczyna). Niestety, moje finanse nie wyglądają najlepiej – dostałem rentę (najniższą - 700 zł z groszami z ZUSu - na rok, czyli do czerwca 2016 r.+ 153 zł zasiłku z MOPSu po przyznaniu zaświadczenia o niepełnosprawności i niezdolności do pracy - też do czerwca 2016 r.). Na tę chwilę nie mogę rozpocząć innego leczenia niż chemia (która nie przynosi takich efektów jak bym chciał), np. suplementacja diety, wlewy z witaminy C, rehabilitacja onkologiczna, ponieważ koszty tego leczenia przewyższają moje możliwości finansowe, dlatego bardzo proszę o pomoc.

W ten sposób narodził się pomysł, aby zorganizować koncert ze zbiórką funduszy. Podobne akcje już się odbywały. Płocczanie każdorazowo pokazywali, że mają wielkie serca i są skorzy do pomocy. Niestety Damianowi już nie będzie dane posłuchać koncertu...

- Są momenty, w których choćbyśmy bardzo pragnęli komuś pomóc, los lubi być przeciwny i nie daje za wygraną – mówią członkowie zespołu The Grandfather, którzy organizują koncert. - Nie zdążyliśmy. Nasz kumpel, Damian Dubicki, walczył z chorobą bardzo zawzięcie i czekał na ten koncert, żeby móc posłuchać kapel z Płockiej sceny muzycznej. Nie zdążył. Odszedł z dniem 1 czerwca. Damian - obiecaliśmy sobie z chłopakami, że dopniemy swego i zrobimy to, ten koncert się odbędzie. Zrobimy to razem z Rockpublic, z Open To The Public i innymi zaprzyjaźnionymi zespołami. Damy z siebie tyle, żebyś mógł nas usłyszeć z tego lepszego miejsca, w którym teraz przebywasz. Słowa nie są w stanie wyrazić tego, co czujemy...

Przyjdźmy na koncert i zjednoczmy siły, udzielając pomocy tym, którym wciąż możemy. Koncert startuje w SDK-u 19 czerwca o godzinie 18.00.

Fot. Nadesłane do redakcji przez organizatorów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE