Reklama

Płocka Orkiestra zagra w Waszyngtonie!

Opublikowano:
Autor:

Płocka Orkiestra zagra w Waszyngtonie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat gra także w USA. W tym roku będzie w niej bardzo mocny płocki akcent – w Waszyngtonie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od lat gra także w USA. W tym roku będzie w niej bardzo mocny płocki akcent – w Waszyngtonie.

Wielką akcję i zbiórkę pieniędzy przygotowuje tam m.in. Magdalena Kubicka (na zdjęciu), która wyjechała z Płocka przed 12 laty. Mieszka w Germantown niedaleko Waszyngtonu. W tym roku w maju odwiedziła ją bliska koleżanka z czasów liceum – Litosława Koper, szefowa MDK i ubiegłorocznego sztabu WOŚP  w Płocku, utrzymują bliskie kontakty.

Magda wraz ze swoim mężem Arkiem Gurczakiem, który prowadzi firmę stolarską,  są bardzo aktywni, działają m.in. wśród Polonii. - Rozmawialiśmy w USA o różnych sprawach, zaraziłam ją entuzjazmem i chęcią pomocy w ramach Orkiestry - mówi Litosława Koper. - Opowiedziałam, co robimy w Płocku, jak wiele osób się angażuje. Magda postanowiła, że włączy się do WOŚP u siebie.

Nawiązała kontakt z szefem akcji w Nowym Jorku Marcinem Tulińskim, także płocczaninem, nawiązali współpracę. - W efekcie Magda zorganizuje Orkiestrową imprezę w niedzielę Waszyngtonie. Polski konsul w Waszyngtonie objął honorowy patronat, wciąż przybywa osób, które także włączą się do działań – dodaje szefowa MDK.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE