Reklama

Płock się bogaci? Sprawdzamy, ilu mamy milionerów

Opublikowano:
Autor:

Płock się bogaci? Sprawdzamy, ilu mamy milionerów  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości To ostatnie dni na rozliczenie z fiskusem. Sprawdziliśmy, ilu płocczan i mieszkańców powiatu rok temu zadeklarowało dochód powyżej miliona złotych.

To ostatnie dni na rozliczenie z fiskusem. Sprawdziliśmy, ilu płocczan i mieszkańców powiatu rok temu zadeklarowało dochód powyżej miliona złotych. 

W 2016 roku dochód powyżej miliona złotych zadeklarowało 116 osób. Wśród nich było 99 mężczyzn i 17 kobiet. Rok wcześniej było to 112 osób (94 mężczyzn i 18 kobiet), a w 2014 roku 114 osób (99 mężczyzn i 15 kobiet). 

Termin rozliczenia minie w poniedziałek 30 kwietnia, więc na dane za 2017 rok przyjdzie jeszcze trochę poczekać. W 2016 roku za nieterminowe składanie deklaracji płocka skarbówka nałożyła 319 mandatów na łączną kwotę 96,7 tys. złotych. 

Wielu z nas zdarzają się błędy przy wypełnianiu deklaracji podatkowej. Warto to zrobić poprawnie za pierwszym razem, ale w tym przypadku nie należy się przesadnie martwić. Urzędnicy zapewniają, że próbują się skontaktować z podatnikiem bądź jego reprezentantem w celu wyjaśnienia nieprawidłowości. Wśród tych najczęściej występujących urzędnicy wymieniają: błędny NIP/PESEL płatnika a nie podatnika, błędy rachunkowe, brak podpisu, nieuzasadnione korzystanie z preferencyjnego opodatkowania dochodów, zawyżanie kosztów uzyskania przychodów, rozliczanie dochodów na niewłaściwych formularzach oraz na nieaktualnych formularzach, zawyżanie kwot odliczeń strat  z lat ubiegłych czy nieprawidłowo obliczony podatek. Zdarzają się też pomyłki w przypadku rozliczeń osób pracujących za granicą. 

Urzędnicy starają się skontaktować telefonicznie, ale jeśli jest to niemożliwe, zostaje wystosowane wezwanie w formie pisemnej. W ostateczności może zostać wszczęte postępowanie podatkowej. To jednak nieliczne przypadki. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE