Reklama

Płock na ostatnim miejscu. Możemy to jeszcze zmienić

Opublikowano:
Autor:

Płock na ostatnim miejscu. Możemy to jeszcze zmienić - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Pamiętacie aplikację, która przelicza przebyte kilometry na energię? Co prawda to jeszcze nie ostateczny wynik, a podsumowanie trzech miesięcy, ale wyprzedzają nas w tym roku inne miasta. Tym samym Płock w klasyfikacji jest dopiero na ostatnim miejscu. Jeszcze nie jest za późno, aby to zmienić.

Pamiętacie aplikację, która przelicza przebyte kilometry na energię? Co prawda to jeszcze nie ostateczny wynik, a podsumowanie trzech miesięcy, ale wyprzedzają nas w tym roku inne miasta. Tym samym Płock w klasyfikacji jest dopiero na ostatnim miejscu. Jeszcze nie jest za późno, aby to zmienić.

Od 22 kwietnia do 22 lipca w akcji Honorowy Dawca Energii Fortum wzięło udział łącznie 2 tys. mieszkańców Płocka, Bytomia, Częstochowy, Wrocławia i Zabrza. Łącznie pokonano na rowerze, biegając lub chodząc z kijkami niemal 500 tysięcy kilometrów i wytworzono ponad 23,8 mln watogodzin energii, a więc taką ilość energii, jak twierdzi rzecznik prasowy firmy Fortum Jacek Ławrecki, która pozwoliłaby pracować przeciętnej lodówce przez ponad 90 lat lub zaspokoiłoby potrzeby energetyczne statystycznego gospodarstwa domowego na około dziesięć lat.

Uczestnicy korzystają z aplikacji, którą jest dostępna w internecie (bezpłatnie). Uruchamiano ją jak dotąd w tej edycji średnio 645 razy dziennie. Niestety to nie płocczanie brylują w klasyfikacji. Na czele jest Zabrze (177,7 tys. przebytych kilometrów przez użytkowników aplikacji), dalej mamy Częstochowę (153,4 tys. km), Bytom (91,5 tys. km), Wrocław (33,4 tys. km) i na końcu Płock (31,2 tys. km - 1 519 120 Wh). Najchętniej wybierano jazdę na rowerze. Mamy jednak jedną dobrą wiadomość, w klasyfikacji indywidualnej najbardziej aktywnych uczestników przewodzi osoba wspierająca Płock.

Przypomnijmy, że liczniki zostaną wyłączone pod koniec września. Tu każde miasto czerpie zysk. Na końcu Fortum przekaże darowiznę pięciu organizacjom, jednak wysokość kwoty uzależniona jest od pozycji miasta w ogólnym rankingu, czyli od ilości wyprodukowanej energii. W 2017 roku środki otrzyma stowarzyszenie Wędka. Poprzednim razem płocczanie wypracowali czwartą pozycję w ostatecznej klasyfikacji, pokonując 90 tys. km., tym bardziej nie oddajmy pola innym miastom. Wystarczy przed wyjściem na rower albo pobiegać włączyć aplikację.

[ZT]15162[/ZT]

Aplikacja HDEF przeznaczona jest na urządzenia mobilne wyposażone w system iOS lub Android. Jej użytkownicy mają dostęp do informacji o aktualnej pozycji, prędkości i czasie aktywności fizycznej, przebytym dystansie oraz ilości wytworzonej energii. Aplikacja posiada również opcję udostępniania osiągniętych wyników na portalu społecznościowym Facebook, a także możliwość synchronizacji z popularnymi programami, służącymi do mierzenia aktywności fizycznej.  

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE