Reklama

Płock i rzeka. Poznajcie tę historię

Opublikowano:
Autor:

Płock i rzeka. Poznajcie tę historię - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyblakłe dokumenty, stare fotografie, rekonstrukcje mundurów, archiwalia, niektóre nigdy dotąd nie były eksponowane - trwają intensywne przygotowania do otwarcia niecodziennej wystawy, w której można poznać historię Płocka… Wisłą pisaną.

Wyblakłe dokumenty, stare fotografie, rekonstrukcje mundurów, archiwalia, niektóre nigdy dotąd nie były eksponowane - trwają intensywne przygotowania do otwarcia niecodziennej wystawy, w której można poznać historię Płocka… Wisłą pisaną.

Nad przygotowaniem wystawy, którą będzie można oglądać niebawem, w pocie czoła pracuje Towarzystwo Przyjaciół Płocka i Archiwum Państwowe - udało im się zdobyć pieniądze na swój pomysł z Funduszu Grantowego dla Płocka. W gablotach w sali wystawowej Archiwum Państwowego w spichlerzu znajdą się ślady historii miasta widzianej znad rzeki i toczącej się nad rzeką. Jak zdradzają twórcy wystawy, mają się na niej znaleźć zdjęcia i dokumenty, głównie z okresu pierwszej połowy XX wieku, związane z żeglugą na Wiśle i funkcjami portowymi naszego miasta. Czyli z tematem, który dotąd często pomijany i spychany na margines, dzięki staraniom społeczników ma szansę doczekać się uwagi płocczan, a może także - o ile uda się spełnić wyznaczone w strategii promocyjnej miasta postulaty - również turystów z całej Polski.

Na wystawie będzie można obejrzeć wizerunki płockich wodniaków, poczytać ich życiorysy, zobaczyć dokumenty, które się po nich zachowały. Będą też unikatowe dokumenty płockiego nadzoru wodnego, przedwojenne archiwalia miejskie i plany budowli hydrotechnicznych. Wiele z tych eksponatów jak na przykład książka o ruchu statków w porcie płockim nigdy wcześniej nie było prezentowanych publicznie. Dodatkową atrakcją będą rekonstrukcje mundurów załóg statków wiślanych.

Wystawa będzie czynna od 23 lipca do 15 października w sali wystawowej przy ul. Kazimierza Wielkiego 9b (Spichlerz Wschodni) w godz. 9.00-15.00. Wstęp będzie bezpłatny.

Fot. KWIS

Czytaj też:  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE