Reklama

Płock będzie miał schronisko na Mazurach

Opublikowano:
Autor:

Płock będzie miał schronisko na Mazurach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkolne schronisko ma powstać w Jorze Wielkiej koło Mikołajek na Mazurach. W domkach kempingowych będą mogli od maja do września wypoczywać uczniowie płockich szkół.

Szkolne schronisko ma powstać w Jorze Wielkiej koło Mikołajek na Mazurach. W domkach kempingowych będą mogli od maja do września wypoczywać uczniowie płockich szkół.

Nieruchomość na Mazurach stała się własnością miasta w listopadzie 2011 r., a od kwietnia 2012 stanowiła zaplecze sportowe i bazę wypoczynkową dla  młodych sportowców z Zespołu Szkół Technicznych. Teraz miejsce ma zostać przekształcone w młodzieżowe schronisko, w którym czas mogłyby spędzać dzieci i młodzież z płockich szkół.

Należąca do miasta nieruchomość znajduje się w powiecie mrągowskim koło Mikołajek. Jest tam sześć domków kempingowych, każdy z kuchnia i dwoma pokojami, a ponadto świetlica, łazienki i zielony teren z miejscem zabaw i boiskiem do siatkówki.

Ostateczną decyzję podejmą radni na wrześniowej sesji. Ratusz chce, by schronisko było czynne od 1 maja do 30 września.  Placówką zarządzałaby tak jak do tej pory płocka Siedemdziesiątka. To na barkach szkoły i osób przez nią delegowanych spoczęłyby wszystkie sprawy związane ze schroniskiem, takie jak m.in. rezerwacja terminów, ustalenie cennika, nadzór nad działalnością, ewentualne remonty  itp.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE