Reklama

Płock areną spotkań włodarzy miast. Wymienią się doświadczeniem

Opublikowano:
Autor:

Płock areną spotkań włodarzy miast. Wymienią się doświadczeniem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Partnerstwo publiczno-prywatne to instrument, po który coraz chętniej sięgają samorządy z całej Polski. Płocki Urząd Miasta jak na razie zrealizował jedno takie przedsięwzięcie, a w planach są kolejne. Już za tydzień w Płocku spotkają się włodarze miast z całej Polski, by wymienić się swoimi doświadczeniami z tym związanymi.

Partnerstwo publiczno-prywatne to instrument, po który coraz chętniej sięgają samorządy z całej Polski. Płocki Urząd Miasta jak na razie zrealizował jedno takie przedsięwzięcie, a w planach są kolejne. Już za tydzień w Płocku spotkają się włodarze miast z całej Polski, by wymienić się swoimi doświadczeniami z tym związanymi. 

W przyszłym tygodniu w Płocku odbędzie się Międzynarodowe Forum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. 29-30 listopada do Płocka przyjadą samorządowcy z całej Polski, w tym m.in. prezydenci Sopotu, Lubina czy Wrocławia. Do tej pory swój przyjazd zapowiedzieli przedstawiciele 30 samorządów, ale rejestracja nadal trwa. Pojawią się też przedstawiciele 25 firm, czyli partnerów prywatnych. Na razie to łącznie 190 osób. Wystosowano też zaproszenie do wicepremiera Mateusza Morawieckiego, ale nie ma jeszcze oficjalnej odpowiedzi. 

[ZT]16419[/ZT]

- Mamy na razie jeden projekt zrealizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, kolejne są w przygotowaniu - mówił dziś na konferencji prasowej Jacek Terebus, wiceprezydent ds. rozwoju i inwestycji. - Ten projekt wiele nas nauczył. Widzimy już pierwsze oszczędności w fakturach. To pokazuje ogromną wiedzę i doświadczenie, z jakim przyszedł partner prywatny. To też duża wiedza o tym, jak postępować przy kolejnych projektach.

Wśród potencjalnych inwestycji, które mogą być zrealizowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, wiceprezydent wymienił  chociażby termomodernizację kolejnych 40 budynków w mieście. 

Merytoryczną obsługą forum zajmie się kancelaria Cieślak&Kordasiewicz. Spośród 116 umów partnerstwa publiczno-prywatnego, kancelaria nadzorowała 15. 

- Warsztaty nie będą miały formy typowych szkoleń - mówił mec. Paweł Kuźma, przedstawiciel kancelarii. - Formuła będzie przystępna. To raczej rozmowa z uczestnikami, aby pochwalić się dobrymi praktykami albo zastanowić się jak zmodyfikować rozwiązania. 

Pojawią się też wskazówki dla samorządów, m.in. jak przygotować postępowanie. Jak mówił Kuźma, przybliżony zostanie także punkt widzenia strony prywatnej. 

W ramach programu Polish Aid for Ukraine, na forum zjawią się także przedstawiciele samorządów ukraińskich. Organizacja forum to koszt ok. 300 tys. złotych. Około 1/3 kwoty zwróci się w ramach umów sponsorskich, pozostałą część wyłoży Urząd Miasta. Międzynarodowe Forum Partnerstwa Publiczno-Prywatnego odbędzie się w dniach 29-30 listopada w Cotex Office Centre.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE